Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Hafta sonu 'LYS ve YGS kurslarına yoğun katılım

Hafta sonu 'LYS ve YGS kurslarına yoğun katılım

Hafta sonu devam kursları yerinde inceleyen Bingöl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, kurslara yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Giriş Tarihi: 4 Ekim 2015 Pazar 19:15
Hafta sonu 'LYS ve YGS kurslarına yoğun katılım

Destekleme ve Yetiştirme Kursları’ndan faydalanan öğrencilerin sınava girdikleri Bingöl Öğretmen Serkan Akyaz İlkokulunu ziyaret eden İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, öğrencilerle sohbet ederek başarı diledi.

Ortaöğretim kurumlarından mezun öğrencilere yönelik destekleme ve yetiştirme kurslarında LYS ve YGS’ye hazırlanan 422 öğrencinin faydalandığını ifade eden Sarı, "Bu öğrencilere 8 saat Cumartesi, 8 saat ise Pazar günü olmak üzere Matematik, Geometri, Fizik, Kimya ve Biyoloji derslerinden haftada 16 saat kurs verilmektedir.” dedi.

Öğrencilere, bu tatil günlerinde harcadıkları emeğin boşa gitmeyeceğini söyleyen Sarı, “Milli Eğitim Müdürlüğü olarak sizi daha iyi bir geleceğe hazırlamak için var olan imkanları sonuna kadar kullanıyoruz. Size sunulan bu imkanı en iyi şekilde kullanmak için, hafta sonu tatile rağmen, burada bir emek harcıyor olmanız, sizi daha güzel bir geleceğe taşıyacaktır. Burada harcadığınız emeğin boşa gitmeyeceğini biliniz. Bilgiyle kuşanmak daha güzel yarınlara, hızla ve emin adımlarla gitmek demektir. Sizi gösterdiğiniz bu çabadan dolayı kutluyorum, başarınızın devamını diliyorum. Hafta sonunuzu öğrenmeye ayırmakla kendinizi, çalışmadan geçiren arkadaşlarınızdan daha şanslı konuma getirdiniz. Bu kurslarda görev alan idareci ve öğretmen arkadaşlarıma, özverili çalışmalarından dolayı da teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kurslarea önemli oranda öğrenci katılımı sağlandığını dile getiren Sarı, öğrencilerin LYS ve YGS’ye erken hazırlanmanın avantajı ile kendilerine özgüven duyduklarını söyledi.  

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HARRAN ÜNİVERSİTESİ’NDE ‘BAŞARININ YOLLARI’ SÖYLEŞİSİ

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com