Advert
Advert
Advert

HADER'den emniyete tepki

HADER (Harran Adalet ve Hukuk Derneği) yapılan yazılı açıklama da Vewroz'da avukatların darp edildiği gerekçesi ile Emniyete tepki gösterdi.

HADER'den emniyete tepki
HADER'den emniyete tepki
İşte o açıklama; "21 Mart 2012 günü Nevruz kutlamalarını izlemek üzere Şanlıurfa Baromuzun gözlemcisi olarak görev yapan meslektaşlarımızın, kolluk kuvvetleri tarafından darp edildiğini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Görevlerini yapmakta olan meslektaşlarımızın dövülerek darp edilmiş olması açık bir görev suçudur, insan haklarıyla ilgili tüm evrensel normlara ve Avrupa İnsan Hakları Sözleşmesi’ne aykırıdır. Yapılan hukuka aykırı muamele karşısında tepkilerini dile getiren diğer meslektaşlarımızın da aynı şekilde polis otobüsüne bindirilerek biber gazına maruz bırakılmaları ve darp edilmeleri kabul edilemez bir durumdur. Hastaneye getirilen meslektaşlarımıza yardımcı olmak isteyen diğer avukatlara karşı da aynı eylemlerin devam ettirilmiş olması en hafif anlamıyla hukukun çiğnenmesidir.

Baro gözlemcisi avukatlara, kolluk kuvvetlerinin yardımcı olması gerekirken arkadaşlarımızın darp edilmiş olmaları karşısında, bahsedilen kötü muamelenin karşılıksız kalmaması için gerekli idari ve cezai soruşturmaların etkin bir şekilde yürütülmesi öncelikli olarak yapılması gerekenlerdendir.

Demokrasi ve kardeşlik yolunda ülkemizin attığı sağlam adımlar karşısında, kardeşliği zedeleyecek bu tarz hukuk dışı davranışların her hangi bir  vatandaşımıza hele de meslektaşlarımıza karşı yapılmış olmasının, kat edilen mesafeyi akamete uğratacağını düşündüğümüzü üzülerek belirtmek istiyoruz.

HADER (Harran Adalet ve Hukuk Derneği) olarak insan haklarına, mesleğimize ve meslektaşlarımıza yönelik bu hukuk dışı tutumu kınıyoruz" denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Vali Erin, Şehit Ailelerini Evlerinde Ziyaret Etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti
Şanlıurfa’da, yeni evli genç intihar etti