Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem HADER 35 Kişinin Öldürülmesini Kınadı

HADER 35 Kişinin Öldürülmesini Kınadı

Harran Adalet ve Hukuk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Yaşar yaptığı yazılı açıklamasında; ''Savaş uçaklarının ateşi sonucu 35 sivil vatandaşın öldürülmesini şiddetle kınadığını'' açıkladı.

Giriş Tarihi: 31 Aralık 2011 Cumartesi 12:15
HADER 35 Kişinin Öldürülmesini Kınadı
Harran Adalet ve Hukuk Derneği (HADER) açıklamasında; ''Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde savaş uçaklarının ateşi sonucu sivil vatandaşlarımızın ölmüş olduğu bilgisini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Yürek burkan bu olay, sadece ölenlerin yakınlarını ve yöre halkını etkilememiş, tüm ülkede büyük bir acıya neden olmuştur. Ne var ki devlet ricalinin olayın hemen akabindeki tutumları ve bir kısım gayrı ciddi yaklaşımlar üzüntümüzü arttırmıştır.

Bu itibarla, insan yaşamının kutsallığının gerektirdiği duyarlılığın bize yüklediği görevi yerine getirme adına bu açıklamayı kamuoyuyla paylaşmayı gerekli gördük''. dedi.

Ayrıca HADER Son olarak şunları söyledi; ''Yaşamını yitiren insanlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyor, bombalama olayında sonucun gerçekleşme şekli ile ilgili sorumluluğu bulunan kişi ve kurumların bir an önce yargı önüne çıkarılması en azından bundan böyle daha hassas olunması için bir adım olacağından ilgili kurumları görevlerinin gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz denildi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Düğün magandaları bu kez damadı vurdu, damat öldü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com