Advert
Advert
Advert

HADER 35 Kişinin Öldürülmesini Kınadı

Harran Adalet ve Hukuk Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Reşit Yaşar yaptığı yazılı açıklamasında; ''Savaş uçaklarının ateşi sonucu 35 sivil vatandaşın öldürülmesini şiddetle kınadığını'' açıkladı.

HADER 35 Kişinin Öldürülmesini Kınadı
HADER 35 Kişinin Öldürülmesini Kınadı
Harran Adalet ve Hukuk Derneği (HADER) açıklamasında; ''Şırnak’ın Uludere ilçesine bağlı Ortasu köyünde savaş uçaklarının ateşi sonucu sivil vatandaşlarımızın ölmüş olduğu bilgisini üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz.

Yürek burkan bu olay, sadece ölenlerin yakınlarını ve yöre halkını etkilememiş, tüm ülkede büyük bir acıya neden olmuştur. Ne var ki devlet ricalinin olayın hemen akabindeki tutumları ve bir kısım gayrı ciddi yaklaşımlar üzüntümüzü arttırmıştır.

Bu itibarla, insan yaşamının kutsallığının gerektirdiği duyarlılığın bize yüklediği görevi yerine getirme adına bu açıklamayı kamuoyuyla paylaşmayı gerekli gördük''. dedi.

Ayrıca HADER Son olarak şunları söyledi; ''Yaşamını yitiren insanlarımıza Allah’tan rahmet yakınlarına sabır diliyor, bombalama olayında sonucun gerçekleşme şekli ile ilgili sorumluluğu bulunan kişi ve kurumların bir an önce yargı önüne çıkarılması en azından bundan böyle daha hassas olunması için bir adım olacağından ilgili kurumları görevlerinin gereğini yerine getirmeye davet ediyoruz denildi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sıra ASELSAN’da mı?
Sıra ASELSAN’da mı?
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı
Profesör dolandırıcılara 1 milyon lira kaptırdı