Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Hacı Mirza ardından güzel eserler bıraktı"

"Hacı Mirza ardından güzel eserler bıraktı"

​Siirt'in önde gelen kanaat önderlerinden Dudêra aşireti lideri merhum Hacı Mirza Tetik'in taziyesine katılan HÜDA PAR heyeti, Merhum Tetik'in, ardından güzel eserler bıraktığını, onun bu yolunu sürdüreceklerini söyledi.

Giriş Tarihi: 1 Aralık 2015 Salı 15:00

Siirt Ulus Mahallesi Nebi Camii yakınlarında kurulan taziye çadırına merhum Hacı Mirza Tetik'in vefatını duyan bölge âlimleri, kanaat önderleri, siyasiler ve binlerce kişi katılmaya devam ediyor.

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcıları M. Bahattin Temel, Vedat Turgut, M. Sait Ortaç ile Kocaeli İl Başkanı Davut Taştekin, HÜDA PAR Diyarbakır, Batman ve Siirt il yöneticilerinin de aralarında bulunduğu kalabalık bir heyet, geçtiğimiz günlerde vefat eden Siirt'in tanınmış kanaat önderlerinden ve Dudêra aşiretinin lideri merhum Hacı Mirza Tetik'in taziyesine katıldı.

HÜDA PAR heyetini Tetik ailesi, yakınları ve Dudêra Aşireti büyükleri karşıladı. Temel ve beraberindekiler, Hacı Mirza Tetik'e Allah'tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve sabır diledi.

“Hacı Mirza dindar, hayırlı bir insandı ve ardından güzel eserler bıraktı.”

HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Bahattin Temel taziyede yaptığı konuşmada, iyi insanların her zaman diliminde topluma rehber ve önder olduklarını belirterek, bu büyük insanların vefatının toplum için büyük bir kayıp olduğunu söyledi.

Temel, “Şehadet ederiz ki rahmetli Hacı Mirza dindar, hayırlı bir insandı ve ardından güzel eserler bıraktı. Bizlerde onun yolunu sürdüreceğiz. Onu vefatına olan üzüntümüz, onun hayattayken yaptığı hizmetler ile bizlere teselli veriyor.” dedi.

“İslama sarılırsak aziz oluruz.”

Dünyanın geçici olduğunu ve dönüşün Allah’a olduğunu belirten Temel,  sözlerini şöyle sürdürdü:

“Her gün sevdiğimiz insanların vefatı ile karşılaşıyoruz. Allah’a ve ahirete iman ediyoruz. Dönüş Allah’a olduğuna göre, hayatımızı O’na göre tanzim etmeliyiz. Hayatta olduğumuz için bu fırsatı ve zamanımızı iyi değerlendirelim. Ders ve ibret alarak, Allah’a döneceğimizin şuurunda olarak amelimize dikkat edelim. Bizler ve ehlimiz rızık endişesi taşımadan ölüm ve hesaba hazırlanalım. Bizler ümmet olarak İslam’dan uzaklaştığımız için başımıza bunca musibetler geliyor. Bizler ümmet olarak İslam düşmanlarına uymaktan vazgeçelim. Allah ve Resulüne dönmemiz lazım. İslama sarılırsak aziz oluruz. Bugünkü sıkıntılarımız İslam’dan uzaklaşmaktan kaynaklanıyor.”

Okunan Fatiha’nın ardından Temel ve beraberindekiler taziye yerinden ayrıldı.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Yüksek Seçim Kurulu gümrük kapıları listesini çıkardı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com