Advert
Advert
Advert

Hacc'a götürme bahanesiyle köylüleri dolandırdılar

Diyarbakır'ın Silvan İlçesine bağlı Çardak köyüne gelen kimliği belirsiz kişiler Hacc'a götürme bahanesiyle yaşlı köylü çiftten aldıkları paralarla kayıplara karıştı.

Hacc'a götürme bahanesiyle köylüleri  dolandırdılar
Hacc'a götürme bahanesiyle köylüleri  dolandırdılar

Edinilen bilgilere göre dün saat 15:00 sıralarında beyaz bir otomobil İle Çardak (Şıfket) köyüne gelen kimliği belirsiz kişiler,  evlerinde   tek başlarına oturan yaşlı Başeğmez çiftini Hacc’a götürme bahanesiyle dolandırdı.

 Mağdur olan  Abdullah Başeğmez  olayı şöyle anlattı:

“Ben saat 15:00 sıralarında Silvan’dan eve dönerken köyün girişinde bir araba benim yanımda durarak ‘hacı dayı gel arabaya bin’ dedi. Onları tanıyamadım baktım arabanın içine, eşim arabada. Ona sordum hanım hayırdır hanım dedi gel bizi Hacca götürüyorlar. Ben de arabaya bindim. Bizi eve getirdiler ve bize dediler sizi Hacc’a götüreceğiz. Bizde sevindik. Bize dediler paranız var mı? Ben de paramın Bin TL olduğunu söyledim. Paramı benden aldılar ve dediler yarın sizi Hacc’a göndereceğiz ve gittiler. Meğer Bizi kandırmışlar. Hac dediler sevindik ve parayı verdik. ve Bizi kandıranları Allah’a havale ediyoruz”

Bin bir sıkıntıya katlanarak hayatta tutunmaya çalıştıklarını, derme-çatma bir harabede yaşarlarken, hayırseverler tarafından, başlarını sokabilecekleri  kendilerine bir ev yapıldığını belirten Başeğmez çifti,  “Bizim kimsemiz yok.  Gördüğünüz gibi bize hayırseverler tarafından ev yapıldı. Allah onların hayırlarını kabul etsin. “ şeklinde konuştu.  (İdris Kılıçaslan- İLKHA)

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik