Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Hacca 5 yıl sınırlaması

Hacca 5 yıl sınırlaması

Giriş Tarihi: 19 Eylül 2010 Pazar 01:57
Hacca 5 yıl sınırlaması

Arab News gazetesine konuşan Mısır Turizm Bakanlığı yetkilisi Umaimah El Hüseyin, Hac görevini yerine getirenlere, tekrar hacca gitmek için beş yıl bekleme zorunluluğu getiren bu karar, İslamın beşinci şartını yerine getirmek isteyen diğer vatandaşlara da şans verme amacını taşıyor. Özellikle de düşük ve orta gelirlilere ifadesini kullandı.

El Hüseyin, Mısırda 950 hac turizm şirketi bulunduğunu ve hacca gidenlerin yarısından fazlasının, geçmişte, 5 yıl bekleme kuralına uymadığını kaydetti.

Mısır Turizm Bakanlığı Müsteşarı Usame El-Aşri de, bu yıl hacca gitmek için başvuranların pasaportlarının sıkı bir şekilde kontrol edileceği ve 2005ten itibaren daha önce hac vizesi almış olanların kasım ortasında Suudi Arabistana yolculuk etmesine izin verilmeyeceği uyarısında bulundu.

Bakanlık yetkilileri, gazeteye açıklamalarında, Suudi Arabistanın, Mısırdan hacca geleceklerin sayısına kısıtlama getirdiği yönündeki söylentiyi de yalanladı. El Hüseyin, tam tersine, vize kotamız geçen yıl 50 bindi. Bu yıl 80 bine çıkarıldı ifadesini kullandı.

Haberde, Mısır El Ezher Fetva Komitesi eski Başkanı Ali Hassanın, hacca bir kez gitmenin yeterli olduğu, bir kez gidenlerin, daha önce gitmeyenlere şans tanıması gerektiği yönündeki sözlerine de yer verildi. Suudi Arabistanın da, kendi vatandaşlarına, beş yılda bir hacca gitme izni verdiği belirtildi.

(Zaman)


Etiketler:  Hac Mısır 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com