Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Hac'a gitme imkanı olmayan Umre'ye gitmeli"

"Hac'a gitme imkanı olmayan Umre'ye gitmeli"

Hac görevini yerine getirmek için birçok kişinin kayıt yaptırdığını ama bunlardan sadece bir kısmını gönderebildiklerini ifade eden Şanlıurfa Müftüsü, Hacc'a gidemeyenlerin en azından umreye gitmeleri gerektiğini söyledi.

Giriş Tarihi: 20 Aralık 2014 Cumartesi 11:50

Umrenin önemine değinen Şanlıurfa Müftüsü İhsan Açık, Kâbe’nin manevi tadına varmak için herkesin genç yaşta en azından umreye gitmesi gerektiğini belirtti.

Ümre’nin yarım hac gibi önemli olduğunu ifade eden Müftü Açık, “Hac imkanı olan her Müslüman üzerine farz kılınmıştır ve  bir yol bulduğunda muhakkak gitmesi gerekiyor. Ama tabi ki bugün insanoğlu zengin dahi olsa, ya sıhhati ya da bir takım imkânlar sebepler yüzünden gidemiyor. Şu anda bizim Türkiye’den hacı ön kayıtlarımız 1 milyon 300 bine falan ulaşıyor. Yılda da en 55- 60 bin kişi gönderebiliyoruz. Gidemeyen hacı adaylarımızın, bu sebeple umre gitmelerini istiyoruz ” dedi.

26 Aralık’tan itibaren ilk umrecileri yolcu edeceklerini söyleyen Müftü Açık, “Maddi durumdan dolayı Hac’a gidemeyen Kardeşlerimizin en azından genç yaşta umreye gitmesini tavsiye ediyoruz. Hem kızlarımızın, hem de erkek gençlerimizin gitmesini istiyoruz. Genç yaşta oranın tadına varıp bir nevi Kâbe’nin tadına varmak. Peygamber (s.a.v) ziyaret etmek ve bundan sonraki hayatlarında da İslami hayat açısından bir katkı sunması bakımından, Diyanet İşleri Başkanlığı elinden geldiği kadar umre fiyatlarını düşürmeye çalıştı. İnşallah Rabbim birçok kardeşimize güç, kuvvet verir de hem sıhhat verir hem de maddi güç verir. Oralarını en azından umre mevsiminde ziyaret etmek, tüm kardeşlerimize nasip olsun diyorum” şeklinde konuştu. (Sedat Kuşulay-İLKHA)

YORUMLAR
  • yorum2014-12-21 11:20:01Kübra menteş

    Sayın müftü üzerine farz olan gitmek isteyen bir insan ölürse bu canın vebalı kimedir.Diyanetin ümre fiyatları hiçte ucuz değil,burda camilerde hoca nasıl hizmet veriyorsa hac ümredede aynısını verecek diyanet dışında çok alternatif var.Cidden diyanet tacirmidir?

Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Referandum'da ‘Evet’ rekoru beklenen iller belirlendi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com