Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Hac müracaatları başladı

Hac müracaatları başladı

Giriş Tarihi: 23 Nisan 2011 Cumartesi 14:26
Hac müracaatları başladı

Şanlıurfa Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, Bilindiği üzere; 2011 yılı hac organizasyonlarına katılmak isteyenlerle ilgili müracaatların; 25 Nisan - 06 Mayıs 2011 tarihleri arasında, 2010 yılında kuraya katılanlar için "Kayıt Yenileme", ilk defa müracaat edecekler için de "İlk Defa Kayıt Yaptırma" yapılacaktır.

 

BUNA GÖRE;

1- Kayıt yenileyecek veya ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla, bunlardan kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler müracaatlarını, internet yoluyla Diyanet İşleri Başkanlığımızın http://hac.diyanet.gov.tr  adresinden yapabilecekleri gibi, doğrudan müftülüklerden temin ederek dolduracakları form dilekçe ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek de yapabileceklerdir.

 

2-İlk defa kayıt yaptıracak hacı adayları kişi başına 15 TL.'yi Diyanet İşleri Başkanlığınca aşağıda isimleri belirlenen bankalardan birine doğrudan veya internet üzerinden yatıracaklardır.

 

3-Doğrudan il ve ilçe müftülüklerine ilk defa yapılacak müracaatlarda nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunun/belgesinin bir suretini, kayıt yenilemelerde ise nüfus cüzdanı fotokopisini müracaat dilekçesine ekleyeceklerdir.

 

Hacı adaylarından ilk defa kayıt yaptıracaklar, 15 TL kayıt ücretini Yatıracakları Banka Listesi: 

 

a) T.C. Ziraat Bankası,

b) Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O..

c) Türkiye Halk Bankası.

ç) Al-Baraka Türk Katılım Bankası A.Ş.,

d) Asya Katılım Bankası A.Ş.,

e)  Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.,

f) Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.

www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa Valiliği harekete geçti

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com