Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Hac kuralarının sonucunu binlerce insan bekliyor

Hac kuralarının sonucunu binlerce insan bekliyor

2013 hac kuraları yarın çekiliyor. Bu yıl hacca gitmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’na 1 milyon 372 bin 231 kişi müracaat etti.

Giriş Tarihi: 27 Mart 2013 Çarşamba 13:11
Hac kuralarının sonucunu binlerce insan bekliyor

2013 hac kuraları yarın çekiliyor. Bu yıl hacca gitmek için Diyanet İşleri Başkanlığı’na 1 milyon 372 bin 231 kişi müracaat etti.

Kutsal topraklarda hac vazifesini yerine getirmek için 1 milyon 372 bin 231 kişi Diyanet İşleri Başkanlığı’na başvurdu.

Bugün Gazetesi'nde yer alan habere göre; Suudi Arabistan’ın sadece 74 bin kontenjan verdiğini kaydeden Diyanet yetkilileri, başvuru rakamının geçen yıla göre yüzde 21’lik artış gösterdiğini açıkladı.

Hacca gitmek için Diyanet’e başvuranların sayısında geçen yıla göre büyük artış oldu.Yarın yani Perşembe günü yapılacak 2013 hac kuraları için 1 milyon 372 bin 231 kişi başvurdu.

Diyanet Hac ve Umre Hizmetleri Genel Müdür Vekili Ergün Yücel, başvuru sayısındaki artışın sevindirici olduğunu belirterek Suudi Arabistan’ınTürkiye’ye sadece 74 bin kontenjan ayırdığını dile getirdi.

 

 

 

 

OCUKLAR DA GİDİYOR

Tavaf ibadetinin yapıldığı yerde tadilat yapıldığını hatırlatan Yücel, genişletme çalışmaları dolayısıyla ek kontenjan istemediklerini vurguladı.

Yücel, Kabe’de yapımı 3 yıl sürecek tadilat çalışmalarından sonra ek kontenjan isteyebileceklerini söyledi.

Mukaddesmekânlara artan ziyaretçi sayısını değerlendiren Yücel şu bilgileri aktardı: “Artık çocuklar bile hac ve umreye gidiyor. Başvurulardaki artış ülkemizdeki insanların mukaddes mekânlara, Kabe’ye, Ravza’ya olan özlemlerini gösteren bir durum. Eskiden kota dolmuyordu. Şimdi ise kotanın çok üzerinde başvuru var.  Bu rakamlar gittikçe de artacak. Türkiye’de değil, bütün ülkelere de verilen kotanın üzerinde bir talep var.

İnsanlarımız bilinçleniyor, ekonomik durumda iyi olunca talepte bir artış söz konusu oluyor. Son yıllarda umre başvurularında da artışlar olduğunu ifade eden Yücel, sayının 400 bin civarında olduğunu açıkladı.

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

28 ŞUBAT’TA KALDIRILAN YUMRUK

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com