Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye Hac Kayıtları Başladı

Hac Kayıtları Başladı

Şanlıurfa İl Müftülüğü 2012 yılı hac organizasyonlarına katılmak isteyenlerle ilgili müracaatlar; 27 Mart- 12 Nisan 2012 tarihleri arasında yapılacağını açıkladı

Giriş Tarihi: 23 Mart 2012 Cuma 16:12
Hac Kayıtları Başladı


Şanlıurfa İl Müftülüğünden yapılan açıklamaya göre, 2012 yılı hac organizasyonlarına katılmak isteyenlerle ilgili müracaatlar; 27 Mart- 12 Nisan 2012 tarihleri arasında, 2011 yılında kuraya katılanlar için "Kayıt Yenileme", ilk defa müracaat edecekler için de "İlk Defa Kayıt Yaptırma" şeklinde iki ayrı kategoride yapılacaktır.
Buna göre;
1-    Kayıt yenileyecek veya ilk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarının;

a) 2011 yılında kuraya katılıp kura sonrasında hacca gidemeyenlerin kayıt yenileme işlemleri internet ortamında Diyanet İşleri Başkanlığınca yapılacaktır. Ancak, 2011 yılı ön kayıt dilekçesinde belirttiği il, ilçe, hac konaklama türleri ve birlikte kuraya girecek kişilerde değişiklik yapmak isteyenler ile müracaatlarından vazgeçmek isteyen hacı adayları Müftülüklere başvurarak gerekli değişiklikleri müracaat süresi içersinde yaptıracaklardır.

b) İlk defa kayıt yaptıracak hacı adaylarıyla, bunlardan kuraya birlikte katılarak beraber hacca gitmek isteyenler, ön kayıt ücretlerini bankaya yatırarak müracaatlarını internet ortamında Diyanet İşleri Başkanlığının http://hac.diyanet.gov.tr internet adresinden yapabilecekleri gibi, doğrudan müftülüklerden temin ederek dolduracakları Form Dilekçe ile il ve ilçe müftülüklerine müracaat ederek de yapabileceklerdir.

2-Çeşitli masraflar için İlk defa kayıt yaptıracak hacı adayları kişi başına 15.-TL'yi Diyanet İşleri Başkanlığınca aşağıda isimleri belirlenen bankalardan birine yatıracaklardır.

3-Doğrudan il ve ilçe müftülüklerine yapılacak müracaatlarda nüfus cüzdanı fotokopisi ile banka dekontunun belgesinin bir suretini, müracaat dilekçesine ekleyeceklerdir.

Hacı adaylarından ilk defa kayıt yaptıracaklar, 15.-TL. kayıt ücretini yatıracakları banka listesi;

a)    T.C. Ziraat Bankası
b)    Türkiye Vakıflar Bankası T.A.O.   
c)    Türkiye Halk Bankası,
ç)    Al-Baraka Türk Katılım Bankası A.Ş.
d)    Asya Katılım Bankası A.Ş.
e)    Kuveyt Türk Katılım Bankası A.Ş.   
f)    Türkiye Finans Katılım Bankası A.Ş.
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com