Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Habur'daki araç kuyrukları çileye dönüştü

Habur'daki araç kuyrukları çileye dönüştü

Şırnak'ın Silopi ilçesi Habur sınır kapısındaki kuyruklarında yaşanan yoğunluk, sürücülerin tepkisine neden oluyor.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2014 Cumartesi 06:47
Habur'daki araç kuyrukları çileye dönüştü

Silopi’de günde yaklaşık 5 bin aracın giriş çıkış yaptığı Habur Sınır Kapısında yaşanan yoğunluk ve araç kuyrukları şoförler için ıstırap oldu.

Yetkililer, günde 5 bin 500 aracın giriş çıkış yaptığı Habur Sınır Kapısında, Irak’tan gelen sürücülerin hemen geri dönmek istemeleri nedeniyle yoğunluk oluştuğunu belirttiler.

 

Sınır kapısındaki araç yoğunluğu nedeniyle bazen günlerce sıra beklediklerini ifade eden sürücüler ise yetkililerden çözüm bekliyorlar.

"Hırsızlık nedeniyle aracımızın başından ayrılamıyoruz"
Araç kuyruğunda bekleyen şoförlerden Mustafa Kesici, 2 gündür araç kuyruklarında sıra beklediğini, bazı şoförlerin ise 4-5 gün kuyrukta kalabildiğini söyledi.

Irak’a yük taşıdığını belirten Kesici, “Araç kuyrukları yüzünden sınır kapısına  bir türlü varamıyoruz. Burada beklememize rağmen bazı araçlar bizi sollayıp önümüze geçiyorlar. Bize büyük haksızlıklar yapılıyor. Bir de burada kuyruklarda beklerken hırsızlıklarda yaşanıyor. Hırsızlar aracımıza girip değerli eşyalarımızı çalıyorlar. Yetkililerden buna biran önce çözüm bulmalarını bekliyoruz.” dedi.

Kuyrukta bekleyen Şoförlerden Yılmaz Kıvan ise araç yoğunluğu nedeniyle çok sıkıntı çektiklerini, hem uzun kuyruklar hem de hırsızlık korkusu ile araçlarının başından ayrılamadıklarını söyledi.

"Şoförler Irak tarafından geldikleri gibi hemen dönmek istiyorlar"
Konu hakkında bilgi veren İpekyolu Gümrük Ticaret ve Bölge Müdürü Tuncay Bayraktar, araç giriş ve çıkışların her gün arttığını dile getirdi.

Günde yaklaşık 5 bin 500 aracın giriş çıkış yaptığını ifade eden Bayraktar, “Bütün peronlarımız vatandaşlarımıza hizmet veriyor. Eskiden Irak tarafında şoförler 10 gün bekliyordu. Şimdi bunu 4 güne indirdik. Şoförler, Irak tarafından geldikleri gibi dönmek istiyorlar. Buda ister istemez araç yoğunluğuna sebebiyet veriyor. Ancak sınır kapılarının seviyesini en üst dereceye çıkartmak için çalışmalarımız devam ediyor.” dedi. (İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Washington karıştı! sular durulmuyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com