Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Habur Sınırında Kamyon Kuyruğunu Bitirecek Öneri

Habur Sınırında Kamyon Kuyruğunu Bitirecek Öneri

Şırnak'ın Silopi ilçesindeki Türkiye’yi ve Avrupa ülkelerini Ortadoğu'ya bağlayan Habur Sınır Kapısı üzerinden Kuzey Irak'a yük taşıyan kamyonların 7-8 gün beklemek zorunda kalmalarının ardından Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası (ŞUTSO) Başkanı E. Sabri Ertekin, Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcısı Fatih Metin’e bir yazı göndererek konuyla ilgili önerilerde bulundu.

Giriş Tarihi: 13 Ocak 2012 Cuma 15:27
Habur Sınırında Kamyon Kuyruğunu Bitirecek Öneri


Başkan Ertekin yazıda şu ifadelere yer verdi “Hep birlikte ihracatımızı arttırmaya çalışıyoruz.  Ancak Ocak/2012 başından beri ihracat ürünlerini taşıyan kamyonlarımız geçmişte de zaman zaman olduğu gibi 7-8 gün beklemek zorunda kalmakta ve sıkışıklıklar olmaktadır. İhracatımızın oranımızın yükselmesiyle ile bu sorunun daha da artacağı beklenmektedir. Gözlemlerimize göre Habur Sınır Kapısında Gümrük Memuru sıkıntısı da yaşanmaktadır. Yeterli peron olmasına rağmen peronlardaki eleman yetersizliği nedeniyle işlem yapılamamaktadır. Kamyonlar, günlük geçiş yapan sarı taksileri, beklemek zorunda kalmakta iş ve zaman kaybı meydana gelmektedir.

İşadamları için TIR’ların kullandığı şerit üzerinden geçiş izni verilmesini, Habur Sınır  Kapısında eleman sayısının arttırılması ve geçişlerde kamyon ve sarı taksilerin ayrılarak her birine ayrı bir hattan geçiş verilmesini öneriyoruz. Konuyla ilgili talimatlarınızı arz eder, saygılar sunarım” dedi.

ŞUTSO Başkanı E.Sabri Ertekin ayrıca Habur Sınır Kapısında yaşanan olumsuzluklar hakkında Şanlıurfa Ak Parti Milletvekili Mehmet Akyürek’i de bilgilendirdiğini, Mehmet Akyürek’in konuyla ilgilenceğini ve gerekli girişimlerde bulunağını ifade ettiğini bildirdi.
www.balikligol.com
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Karaköprü'de yeni yollar açılıyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com