Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Habertürk'te rezillik!

Habertürk'te rezillik!

Giriş Tarihi: 28 Ocak 2011 Cuma 10:45
Habertürk'te rezillik!

Habertürk Televizyonu'nun “Akşam Raporu” adlı tartışma programına Ankara Stüdyosu'ndan Prof.Dr. Yasin Aktay'la birlikte Akit Gazetesi yazarı Serdar Arseven, İstanbul Stüdyosu'ndan Cumhuriyet gazetesi yazarı Ali Sirmen ve İstanbul Barosu Başkanı Ümit Kocasakal katıldı.

“İçki kısıtlaması”nın tartışıldığı programda, Yasin Aktay, birilerinin alkolizm ideolojisine sarıldığını söyledi. Ali Sirmen de, Aktay'a “içki içmiyor olmak aklı başında olmayı gerektirmiyormuş” göndermesinde bulundu.

Arseven ise Cumhuriyet yazarı Sirmen'e şöyle bir soru yöneltti: “Sayın Sirmen'e sormak isterim. Cumhuriyet gazetesinde içki içmek serbest mi? O binada, isteyen istediği saatte içebiliyor mu?”

Arseven'in sözleri üzerine hem Sirmen, hem Kocasakal, Arseven'i konuyu saptırmakla suçladı. Arseven'in “Bu konunun saptırılacak nesi var, açıkça soruyorum” sözleri üzerine Kocasakal “Akit'te içki serbest mi?” sorusunu yöneltti.

Arseven'in “Akit'te Elhamdülillah yasak ve zaten biz içkiye asla yanaşmayız, aldın sorunun cevabını şimdi sen söyle Baro çalışanları için içki her saat serbest mi yasak mı?” dedi. Kocasakal'ın “Susturacak mısınız bunu ben mi susturayım” tehdidi üzerine Arseven “Bu da Ergenekoncu usulü, cevap veremediğin yerde sustur!” karşılığını verdi.

Tarafgir tutumuyla dikkat çeken program yapımcısı Ece Üner tartışmanın büyümesi üzerine 10 dakika ara verdi. Arada Arseven'e “Ankara Stüdyosu'nda yayın Yasin Bey'le devam edecek” mesajı iletildi.

'SKANDAL' OLARAK DEĞERLENDİRDİ
Konu hakkında açıklamada bulunan Arseven şunları söyledi: “Ben kendilerine bir soru yönelttim. Sorum da gayet yerindeydi. Cumhuriyet gazetesinde içki sınırlaması var mı yok mu?..Biliyorum ki orada da var. Baro'da da var. Kendileri içkiye kısıtlama uyguluyorsa içki kısıtlamasına nasıl karşı çıkıyorlar. Burada benim üzüldüğüm bir kanalın ideolojik saplantılarını mesleki hassasiyetinin önünde tutması oldu. Benim ifadelerimde hakaret yoktu. Sadece soru vardı. Ve sorularım karşısında acziyet vardı. Bunu hazmedemediler ve bu büyük ayıbı yaptılar. Ayıp onların, soru benim. Gazetecilik benim mesleğe saygısızlık onların.”

Haber vaktim

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Emniyeti kaçakçılara geçit vermiyor

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com