Advert
Advert
Advert

Güzelgöz Daire Başkanlığına atandı

Güzelgöz  Daire Başkanlığına atandı
Güzelgöz  Daire Başkanlığına atandı

7 yıldan beri Sağlık Bakanlığı Müşaviri olarak İletişim Koordinatörlüğü görevini de sürdüren hemşerimiz Gazeteci Yazar Osman Güzelgöz, üniversiteyi bitirmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Daire Başkanlığına atandı. Osman Güzelgöz'ün Daire Başkanlığı görevine atanması Şanlıurfa'da sevinçle karşılandı.
Ankara'da Şanlıurfa'nın sesi ve bir dost kapısı olan bürokratlarımızdan biri olarak bilinen Osman Güzelgöz'ün Daire Başkanı olarak Bakanlığın İletişim Koordinatörlüğü görevini de sürdüreceği öğrenildi.
Sağlık Bakanlığı'nın iletişim birimlerini yöneten Gazeteci-Yazar Osman Güzelgöz, Anadolu Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Halkla İlişkiler Bölümünden mezun olduktan sonra Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ tarafından Daire Başkanlığına atandı.
Güzelgöz, Ankara'da Şanlıurfalıların ve sağlık konusunda da ülke genelinde hemen her insanımızın sesi kulağı, yardımcısı olmaya devam edeceğini belirterek, "Biz her zaman insanlarımızın yardımına koşmaya alışmışız. Elimizden geldiğince ayrım yapmadan ülkemiz insanlarına en iyi hizmeti verme gayretimizi sürdürüyoruz. Sağlık bakanlığında uzun süreden beri sürdürmekte olduğum görevime bir üst makamda yine aynen devam edeceğim. Allah utandırmaz inşallah. Herkesin duasını istiyoruz, görevimizi de çok iyi biliyoruz" dedi.

Osman Güzelgöz kimdir?
Şanlıurfa kültür, folklor ve musikisinin en önemli isimlerinden birisi olan merhum Tenekeci Mahmut Güzelgöz'ün oğlu olarak; 1958 yılında Şanlıurfa'nın Eyyubiye Mahallesi'nde doğdu. Yavuz Selim İlkokulu, Gazi Ortaokulu ve Şanlıurfa Endüstri Meslek Lisesi'nde öğrenim gördü. Lise yıllarında ve sonrasında PTT Bakım Müdürlüğü, Toprak-Su Müdürlüğü ve Toprak Tarım Reformu Bölge Müdürlükleri bünyesinde çeşitli görevlerde bulundu. 1978 yılında gazeteciliğe başladı.
1980 Yılında Maliye Teşkilatı'na girdi. 1984-86 döneminde 2 yıllık Maliye Kursu'nu bitirdi. Akçakale Malmüdürlüğü Gelir Şefliği görevinden 1990 yılında istifa ederek yeniden gazeteciliğe döndü.
Osman Güzelgöz 30 yılı aşan gazetecilik ve yazarlık yaşamında; Şanlıurfa'daki mahalli gazetelerin birçoğunda muhabirlik, yazarlık ve yöneticilik yaptı. Akçakale Birlik ve Şanlıurfa Zaman isimleri ile gazeteler çıkardı. Memuriyeti sırasında da gazeteciliğini devam ettirdi. Anadolu Ajansı ve Milliyet muhabirlikleri; yerel TV ve radyolarda yorumcu ve araştırmacı kimliği ile çeşitli programlar yaptı.
1986 yılında; Süleyman Demirel, Alparslan Türkeş, Deniz Baykal, Devlet Bahçeli gibi dönemin liderleri ile yaptığı röportajlar ulusal basında da yayımlandı.
1990 Yılında Zaman Gazetesi GAP Bölge Temsilciliğine getirilen Osman Güzelgöz, 1994 yılında gazetenin İstanbul merkezinde İstihbarat Şefi olarak görevlendirildi. Cihan Haber Ajansında çeşitli görevler üstlendi. Feza Gazetecilik Grubunda daha sonra sırasıyla; Haber Müdürü, Yazı İşleri Müdür Yardımcısı, Yazı İşleri Müdürü ve İdari Müdürlük görevlerinde bulundu. Zaman Gazetesi'nde 10 yıl köşe yazarlığı yaptı.
Güneydoğu'nun sosyo-kültürel ve sosyo-politik yapısı ve terör sorununun çözümü konusunda çeşitli gazetelerde; yazı, röportaj ve görüşleri yayınlandı. Ulusal TV'lerde çeşitli programlara katıldı. "Güneydoğu Sorunu ve Çözüm Önerileri" başlığı ile Türkiye'nin birçok il ilçesinde konferanslar verdi.
İstanbul'da bulunduğu sırada 8 yıl süre ile Şanlıurfa Dayanışma Derneği'nin Genel Sekreterliği'ni yürüttü. Şanlıurfa Kültürü ile ilgili çeşitli etkinlikler düzenledi, gazetelerde yazılar yayımladı ve televizyonlara programlar hazırladı. Şanlıurfa Folkloru ile ilgili araştırma ve derlemeler yaptı.
     2003 yılından bu yana Sağlık Bakanlığı Bakanlık Müşaviri olarak İletişim Koordinatörlüğü görevini sürdürmekte olan Osman Güzelgöz'ün yayımlanmış 8 kitabı bulunmaktadır.
Yayımlanmış kitapları
1)Bir Beyaz Tebessüm (Şiir), 2) Eskimeyen Sohbetler (Röportaj), 3) İnce Sür Derin Sür Öküzleri Yorma (Güneydoğu Yazıları 1), 4) Bir Ok Attım Kebap Oldu (Güneydoğu Yazıları 2), 5) Batılılaşma Demokrasi İslam (Deneme), 6) Şanlıurfa Halk Müziği (Ortak Araştırma) , 7) Sana Leyla mı Bulunmaz (Şiir), 8) Kürt Meselesi İle Yüzleşmek (Güneydoğu Yazıları 3)

www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu
Erdoğan Katıldığı TRT World Forum'da önemli açıklamalarda bulundu