Advert
Advert
Advert

Güzel ve Yıldız aileleri barıştı

Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük, bir süredir husumetli olan Güzel ve Yıldız ailelerinin barış yemeğinde her iki ailenin fertleriyle bir araya geldi.

Güzel ve Yıldız aileleri barıştı
Güzel ve Yıldız aileleri barıştı


Şehitlik Çamlıkta düzenlenen barış yemeği İl Müftüsü İhsan Açık’ın yaptığı duayla başladı. Duaların ardından konuşan Vali İzzettin Küçük; sabır, merhamet ve bağışlamanın tavsiye edilirken çok kolay, yerine getirilirken zor kavramlar olduğunu belirterek; Yıldız ve Güzel ailelerinin zor olanı başardıklarını kaydetti.

Yaşananları bir kenara bırakarak iyiye ve doğruya giden adımı atan her iki aileye de davranışlarından ötürü teşekkür eden Vali Küçük: “Bu barış burada kalmayacaktır. Bir büyük örnek teşkil edecektir. Diğer insanlar da barışın mümkün olduğunu görecek. Acı ne kadar büyük olsa da affetmek daha büyük. Hiç birimizin çocuklarımıza acı ve korku bırakmaya hakkı yoktur. Bu barışa emeği geçenler de olup bitenleri seyretmediler, ellerini taşın altına koydular. Onları da tebrik ediyorum” dedi.

Kan davasının hiç bir dinde kültürde örfte yerinin olmadığının altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, şunları kaydetti:
"Allaha şükür Şanlıurfa ölülerle değil barışlarla konuşuluyor. Bu huzur kendisine yakıştığı gibi barışlarla coşuyor. İnşallah bunun arkası gelecek. Daha bir yılı bile doldurmadan bir araya gelmek, sarılmak ve barışmak güzel şey. Allah hepinizden razı olsun. İnşallah bu barış diğer kardeşlerimize örnek olur. Hadis-i Şerif'te buyrulduğu gibi  'hayırda acele ediniz, iki bayram üç bayram geçsin demeyiniz'.  Gençlerimiz çok fazla caddede sokakta karşılaşıyorlar bunun vebali aile büyüklerinin üzerindedir.  'Bir kişiyi öldürmek bin kişiyi öldürmek gibidir' bizim inancımız budur. Bu barışta emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum."


Düzenlenen barış yemeğine Vali İzzettin Küçük’ün yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, İl Başkanı Zeynel Abidin Beyazgül, İlçe Belediye Başkanları Mehmet Ekinci ve Nihat Çiftçi, İl Müftüsü İhsan Açık ve barışan ailelerin fertleri katıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü