Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat GÜZEL SANATLAR GALERİSİ YILSONU SERGİSİ

GÜZEL SANATLAR GALERİSİ YILSONU SERGİSİ

Giriş Tarihi: 15 Haziran 2011 Çarşamba 22:00
GÜZEL SANATLAR GALERİSİ YILSONU SERGİSİ

Şanlıurfa İl Kültür ve Turizm Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, Devlet Güzel Sanatlar Galerisi Kursiyerlerinin yılsonu Geleneksel Türk Süsleme ve El Sanatları Sergisi açılıyor.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, "Yaygın Kültürel Eğitim Faaliyetleri" kapsamında ülkemizde unutulmaya yüz tutmuş Geleneksel ve Yöresel El Sanatlarını yeniden canlandırmak, gelecek kuşaklara aktarmak ve ustalar yetiştirip istihdam sağlamak amacıyla Şanlıurfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde 03.11.2010 tarihinde başlayan, Geleneksel Türk Süsleme ve El Sanatları kursları 25.06.2010 tarihi itibariyle sona erecek. Galeri Müdürü Mahmut TEMİZOĞLU yaptığı açıklamada Hüsn-i.Hat, Tezhip, Ebru, Minyatür, Nakkaşlık, Ahşap Oymacılığı, Telkari, Seramik-Çini, Mozaik, Yağlıboya Resim kursları dallarında verilen kurslara ilginin yoğun olduğunu ve öğrencilerin büyük mesafe kat ettiklerini ifade etti. TEMİZOĞLU, İl Kültür ve Turizm Müdürü Selami YILDIZ başta olmak üzere kurslarda görev alan tüm personelin ve özellikle kurs hocalarının konu üzerinde itinayla durduğunu ve fedakârlıklarla kursların yürütüldüğünü söyledi.

Şanlıurfa'da ilk defa Minyatür ve Nakkaşlık kursları açıldı. Türk Süsleme Sanatlarından Hüsn-i Hat, Ebru, Tezhip ve Minyatür sanatları bir bütün olarak görülmektedir. Yukarıda adı geçen kurslara yaklaşık olarak 470 kursiyer katılmış olup bu kurslarda başarılı olan kursiyerlere Kültür ve Turizm Bakanlığımız tarafından onaylanan kurs bitirme belgeleri verilecektir.

Kursların sona ermesi nedeniyle Şanlıurfa Devlet Güzel Sanatlar Galerisi'nde 15.06.2010 günü saat 17.00 de Galeri Kursiyerlerinin yılsonu Geleneksel Türk Süsleme ve El Sanatları Sergisi sanatseverlerin beğenisine sunulacaktır.

Tüm halkımız sergimizin açılışına davetlidir.
www.balikligol.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com