Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Güzel Hutbe Okuma Yarışması Bitlis finali yapıldı

Güzel Hutbe Okuma Yarışması Bitlis finali yapıldı

BİTLİS - Türkiye genelinde İmam Hatip Liseleri öğrencileri arasında düzenlenen Güzel Hutbe Okuma Yarışmalarının Bitlis finali, Tatvan İbadullah Cami'nde gerçekleştirildi.

Giriş Tarihi: 5 Mart 2016 Cumartesi 20:12
Güzel Hutbe Okuma Yarışması Bitlis finali yapıldı

Türkiye genelinde düzenlenen hutbe okuma yarışmaları Güzel  Hutbe Okuma Yarışmalarının Bitlis finali, Tatvan İbadullah Cami’nde gerçekleştirildi.

Anadolu İmam Hatip Liseleri öğrencileri, büyük heyecanla hazırladıkları hutbeleri okuyarak  yarışmada dereceye girmek için kıyasıya yarıştı.

Tatvan İbadullah Cami’nde düzenlenen hutbe yarışmasına katılan öğrenciler, minbere çıkarak hazırladıkları hutbeleri  irad ederken, yarışmaya komisyon olarak İl Müftüsü Abdülkerim Akbaba, meslek dersleri öğretmenleri ve din görevlileri katıldı.

Halkın da yoğun katılım gösterdiği hutbe okuma yarışmasında, Bitlis Said-i Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Kılıç birinci, Tatvan Anadolu İmam Hatip Lisesi ikinci ve Norşin Anadolu İmam Hatip Lisesi üçüncü oldu.

Yarışmada ilk üçe giren öğrencilere farklı ödüller verilirken, camide Cuma namazını birinci olan Bitlis Said-i Nursi Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencisi Ahmet Kılıç  hutbe vererek kıldırdı. Birinci olan Kılıç, bundan sonraki hedefinde Nisan ayının sonunda Van ilinde yapılacak bölge yarışmasında dereceye girip, Türkiye finaline katılmak olduğunu belirtti.

Kılıç, kendi başarısında okul idarecilerinin ve öğretmenlerinin destekleri olduğunu belirterek, kendisini destekleyen ve kendisine emek veren herkese teşekkür etti. Okul idarecileri ise birinci olan öğrencilerini tebrik ederek, aynı dereceyi bölge finallerinde beklediklerini ifade ettiler.(Şükrü Tontaş-İLKHA)

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Urfa'da mühimmat ele geçirildi

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com