Advert
Advert
Advert

Güvenlikçiler Şanlıurfa'da iftarda bir araya geldiler

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş sendikasına bağlı güvenlik görevlileri Pazar Günü düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi.

Güvenlikçiler Şanlıurfa'da iftarda bir araya geldiler
Güvenlikçiler Şanlıurfa'da iftarda bir araya geldiler admin

Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Fevzi Karataş, ” Güvenlik personellerinin en büyük sıkıntısı kadrodur. Kadro yolunda bizim birlik, beraberlik içinde olmamız, ülkemize de güç verir. Bizim meslekte olan sıkıntılar birçok meslekte yoktur. Tabi ki bu konuda ülkemizde sıkıntılarımız vardır. Ama bu sıkıntıların çözümü için kadrolaşma yolunda çalışacağız” dedi.

 

TÜRK-İŞ’e bağlı Güvenlik-İş sendikasına bağlı güvenlik görevlileri Pazar Günü düzenlenen iftar yemeğinde bir araya geldi. Özel bir mekanda gerçekleşen iftar yemeğine Ak Parti Karaköprü İlçe Başkanı Ahmet Aksoy, Havalimanı Müdür Yardımcısı İbrahim Çiftçi, Pars Güvenlik Proje Müdürü Halil Ünlü, Koruma Müdürü Mustafa Canbek, Yol-İş Şube Başkanı Emin Kubat. ve Genel Merkez Yöneticileri Ünal Keskin, Fevzi Karataş, Diyarbakır İl Başkanı Murat Elhakan, Adana İl Başkanı Erkan Aksoy katıldı.

KARATAŞ:GÜVENLİK PERSONELLERİNİN EN BÜYÜK SIKINTISI KADRODUR

Program sonunda açıklamalarda bulunan Güvenlik-İş Sendikası Genel Başkan Yardımcısı Fevzi Karataş, güvenlik personellerinin en büyük sıkıntısının kadro olduğunu ifade etti. Karataş, ” Şanlıurfa’da ve ülke genelinde sendikacılık çok önemlidir. Özellikle ülkemizin doğusuna baktığımızda Urfa olmadan hiçbir şey olmuyor. Urfa birlik beraberliğiyle, samimiyetiyle örnek oluyor. İnşallah bu daha da iyiye gider. Birlik beraberliğimizi sağlamaya çalışacağız.

Güvenlik personellerinin en büyük sıkıntısı kadrodur. Kadro yolunda bizim birlik, beraberlik içinde olmamız, ülkemize de güç verir. Bizim meslekte olan sıkıntılar birçok meslekte yoktur. Tabi ki bu konuda ülkemizde sıkıntılarımız vardır. Ama bu sıkıntıların çözümü için kadrolaşma yolunda çalışacağız. En yakın zamanda verdiğimiz kadro sözünü inşallah yerine getireceğiz.

Kadrolaşma konusunda hükümetle görüşmelerimiz oldu. Bu görüşmeler sonucunda kadronun getirileceği konusunda bize söz verildi. Bu konuda da hükümetimiz elini biraz çabuk tutması gerekir. Bu anlamda genel başkanımız olsun, Güvenlik sendikası olsun büyük hizmetler vermeye çalışıyorlar. Kadro almamız durumunda daha iyi yerlere geleceğimize inanıyoruz” dedi.

‘ŞEHRİN GÖBEĞİNDE BİR KADINI DARP ETMESİ TABİİ Kİ ÇOK ÜZÜCÜ BİR DURUMDUR’

Geçtiğimiz günlerde bir banka görevlisinin bir kadını darp etmesi ile ilgili de konuşan Karataş, durumun üzücü olduğunu ifade ederek konuşmasına şöyle devam etti:

“Geçtiğimiz günlerde bir güvenlik görevlisinin şehrin göbeğinde bir kadını darp etmesi tabii ki çok üzücü bir durumdur. Biz sendika olarak çalışanın, hakkını alamayanların hakkını savunmamızın yanında işverenlerin de hakkını koruyoruz. Bizim bu insanları eğitmemiz gerekir. Aslında biz bunun mücadelesini veriyoruz. Bunun mücadelesini verirken de biz kendimizi anlatamıyoruz. Burada da sıkıntılar yaşıyoruz. Sendika olarak emekçilerimize sadece yemek etkinliğini değil, birbiriyle kenetlenmeyi pekiştireceğiz. Kendi personelimize halkla ilişkiler konusunda eğitim vereceğiz. Emekçilerimizin kadro alması için çaba sarf ediyoruz. Çünkü bu meslek kadro ile daha kaliteli olacağına inanıyoruz.”
(Ruhaajans)

Güvenlikçiler Şanlıurfa'da Güvenlikçiler Şanlıurfa'da
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir