Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Güvenli Gelecek Meyve Vermeye Başladı

Güvenli Gelecek Meyve Vermeye Başladı

‘Güvenli Okul, Güvenli Gelecek’ projesi ilk meyvelerini verdi.

Giriş Tarihi: 22 Nisan 2013 Pazartesi 10:15
Güvenli Gelecek Meyve Vermeye Başladı


Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü İl merkezi ve İlçeleri kapsayan Sosyal Projelere devam etmektedir. Bu kapsamda Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü;

İl Merkezi ve ilçelerde öğrenim gören 12-16 yaş grubu öğrencilerimizin daha güvenli ortamlarda eğitim görmeleri, suç ve suçlulardan uzak durmaları, çeşitli konularda bilinçlendirilmeleri ve okul çevrelerinin daha güvenli hale getirilmesine yönelik Güvenli Hayat ve Güvenli Gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) kapsamında  ‘Güvenli Okul, Güvenli Gelecek’ projesi başlatmıştır. Bu kapsamda TDP ekipleri okulları ziyaret ederek bilinçlendirme faaliyetlerine başlamışlardır.

Risk ve Hedef gruplarına göre belirlenen lise seviyesinde eğitim gören öğrencilerimizden seçilen 30 öğrenciden 10 kişiye bağlama, 10 kişiye gitar ve 10 kişiye de vurmalı çalgı kursları verilmiştir. Kursiyerlere müzik aletleri hediye edilmiştir. Kurslar Gençlik Merkezlerinde  görevlendirilen polis ve öğretmen eğitmenler tarafından verilmiştir.  Günde en az 2 saat olmak üzere haftada 3 gün (3 ay) kurs verilmiştir.
Bu kapsamda kursiyer öğrencilerden oluşan bir grubumuz  22 Nisan 2013 günü Saat:20.00 da DSİ konferans Salonunda vatandaşlarımıza yönelik bir konser verecektir.     

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

HAC kuraları ne zaman çekilecek? tarih belli oldu

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com