Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Güvendiris ve Hasırlı köyleri; Yolumuz yapılsın

Güvendiris ve Hasırlı köyleri; Yolumuz yapılsın

Giriş Tarihi: 17 Eylül 2011 Cumartesi 10:13
Güvendiris ve Hasırlı köyleri; Yolumuz yapılsın

Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde bazı köylüler yollarının bozuk olmasından yakınarak yetkililerden konun çözüme kavuşturulmasını istediler.

 

Güvendiris, Hasırlı, ve diğer köy yollarının yıllardır bozuk olduğunu dile getiren köylüler, "Köyümüzün yolunu bilmeyen siyasetçiler sadece seçim dönemlerinde gelip yolumuzun bozuk olmasını fırsat bilerek bize karşı koz olarak kullanıyorlardı; ama biz halk olarak artık geçmişin geçmişte kaldığını hatırlatarak bunun geleceğinin de olduğunu buradan hatırlatmak istiyoruz." Diye dert yandılar.

 

M.K isimli vatandaş ise; “Yetkililere yollarımızın yapılması için müracaat ettiğimizde bize yollarınızın asfaltlı olduğu gözükmektedir, deniliyor biz bu çelişkiler yumağını anlamış değiliz,  derhal bunun gereğinin yapılmasını gerektiği kanısındayız" dedi.

 

 Bundan kaç yıl önce bazı siyasetçilerin yolunuzu yapıyoruz diyerek gösteriş amaçlı iş araçlarını bir kaç günlüğüne köye getirdiğini hatta o kişinin araçlar önünde basına poz verdiğini söyleyen köy halkı “artık bunlara inanmıyoruz” dediler.

 

Ayrıca kış aylarında hastalarını merkeze götürmek için bin bir sıkıntı çektiklerini de dile getiren köylüler, "Yollarımızda oluşan çukurlardan dolayı balık tutar hale geldik." diye konuştu. Yolun kötü olmasından dolayı zaman zaman trafik kazasının meydana geldiği sözlerine eklediler.

Veysel Gökçen / GAPHA

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com