Advert
Advert
Advert

Güvenç'ten sporcular Dünya Kupası sitemi

Büyükşehir Belediyesi tarafından Şehitlik Çamlık’ta Amatör Spor Kulüplerine verilen iftar yemeğinde sporcularla buluşan Celalettin Güvenç, sporcuların ve içinde bulunduğumuz durumun önemini vurguladı.

Güvenç'ten sporcular Dünya Kupası sitemi
Güvenç'ten sporcular Dünya Kupası sitemi

Güvenç; “Ramazanı şerifi ve bayramınızı kutluyorum. Çok şükür huzur içerisinde oruçlarımızı tuttuk, Allaha hamd ediyoruz. Dünyanın her bir yerinde Müslümanlar ağız tadıyla oruç tutamadılar. Dua edelim, ülkemiz o durumlara düşmesin, oradaki insanlar için dua edelim bir an önce huzura, barışa, kardeşliğe ve hürriyetlerine kavuşsunlar” diyerek temennide bulundu.

 

TÜRKİYE’DE BİR İLKİ GERÇEKLEŞTİRDİK

 

Sporun ve sporcunu önemini vurgulayan Başkan Güvenç, spora her zaman destek vereceklerini, sporcunun ve spor yapanların her zaman destekçisi olacağını belirtirken sözlerine; “Biz sporu ve sporcuyu seviyor ve sporun tabana yayılmasına özen gösteriyoruz. Spor yapan toplum sağlıklı toplumdur. İnsanlar her yaşta veya her devirde mutlaka spor yapmalı. Bana göre devletin ve  belediyelerin ilk öncelikli görevleri arasında  sporu ve sporcunun geliştirme işlemleri yer almaktadır. Bizde elimizden geldiği kadar sizlere destek olmaya çaba gösteriyoruz. Yeni tesisler yaparak sporcularımızın seyahatlerini karşılamaya çalışıyoruz ve aynı şekilde karşılamaya devam edeceğiz. Türkiye’de pek örneği olmayan Türk amatör takımlarının malzeme alımlarına devam edeceğiz. Sporcuların Referans ücretlerini de biz karşılayacağız. Futbolun dışında ferdi sporcularımızın malzeme ve kıyafet yardımlarını da biz yapacağız  ve bu konuda tespitleri yaparak  sporcunun hak ettiği yere gelmesini sağlayacağız. Gayret sizden yardım bizden, Allah yardımcımız olsun. Hepimizin 76 milyonluk Türkiye’nin dünya kupalarında sporcularımızın olmadığından rahatsız olmalı, hepimizin dünya atletizm şampiyonalarında, olimpiyatlarda neden bir Afrika ülkesinden, Yunanistan’dan ve Avrupa’nın küçük bir ülkesinden geri kaldığımızı düşünüp üzülmesi gerek ve bu durumu düzeltmek için çaba göstermemiz lazım” şeklinde devam etti.

 

Şanlıurfa ASKF (Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu) Başkanı Bahattin Canbeyli, spora ve sporculara katkılarından dolayı Başkan Güvenç’e plaket takdim ederek teşekkür etti.

 

DİMDİK BİR ŞEKİLDE AYAKTA KALACAĞIZ

 

Şanlıurfa sporcularının iftarından sonra Birlik Vakfı tarafından verilen iftara katılan Başkan Güvenç, Ülkenin önünün açılması için birlik ve beraberlik içerisinde çalışmanın önemine dikkat çekti.

 

Başta Vali İzzettin Küçük ve Şanlıurfa bürokrasisinin katıldığı iftarda selamlama konuşması yapan Başkan Güvenç; “Mazlumlar için dua edelim ve onlarda daha güzel ve daha huzurlu bir şekilde bayramlarını idrak etsinler. Birlik Vakfına teşekkür ediyorum. Türkiye’de Birlik Vakfının verilen mücadele de  önemli bir yeri vardır. Başbakanımız ve Cumhurbaşkanımız Birlik Vakfında bulunmuşlardır. Bu işin tabanında ve kuruluşunda bulunmuşlardır. Şu anda o yolda olan kişilere buradan selamlarımı gönderiyorum. Bu ülkede Maneviyatçı bir gençlik yetiştirmek için ilk günden bu yana emek veren bütün büyüklerimize de şükranlarımı sunuyorum. Hiç şüphesiz dik bir şekilde ayakta kalacağız. Bütün sorunları çözerek ülkemizin önünü açacağız ve bu da Birlik Vakıflarını çoğaltmakla olur, bu da gençlik ruhunu taşıyan gençlerle olur” şeklinde konuştu.

 

Konuşmasının sonunda tüm İslâm âleminin ve Şanlıurfalıların Ramazan Bayramını kutlayan Başkan Güvenç, birlik, beraberlik ve kardeşliğin önemine değindi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Hüseyin     2014-07-27 Spora desteğiniz bizleri mutlu etti sayın büyükşehir başkanımız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik