Advert
Advert
Advert

Güvenç, niye kefen giydiğini açıkladı VİDEO

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Başbakan gibi kendisinin de kefeniyle yola çıktığını söyledi

Güvenç, niye kefen giydiğini açıkladı VİDEO
Güvenç, niye kefen giydiğini açıkladı VİDEO

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Başbakan gibi kendisinin de kefeniyle yola çıktığını belirterek, “Bir adım geriye atmam yeter ki destek olun. Feda olsun canım; bu memlekete, bu gençlere, kadınlara, 80 senedir yüzü gülmeyen bu millete bin tane AK Parti, bin tane Celalettin Güvenç feda olsun. Emrinizdeyiz, inandık bu millete, siz arkamızda olduğunuz sürece de dönmeyiz” dedi.
AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu ile birlikte seçim çalışmaları kapsamında Merkeze bağlı Küçükhan Köyü ve Küme Evlerinde vatandaşlarla buluştu.
İlk olarak Merkeze bağlı Küçükhan Köyü’nde vatandaşlarla bir araya gelen Celalettin Güvenç, 30 Mart 2014 mahalli seçimlerinin sıradan bir seçim olmadığını Türkiye ve güzel Şanlıurfa için stratejik bir öneme sahip olduğunu ifade etti.
Şanlıurfa’nın Büyükşehir Belediyesi olduğunu hatırlatan Güvenç, Şanlıurfa, ilçeleri ve köylerinden sorumluluğu ve yönetiminin Belediye tarafından tek elden yürütüleceğine dikkat çekerek, “Bu bir demokrasi devrimidir. Şanlıurfa’nın içinde olduğu 30 büyük ilimizde Belediye tüm şehrin sınırlarından sorumlu. Ankara bize para gönderecek ve bu paraları tüm şehri göz önüne alarak, herkesi kucaklayarak Allah rızası için harcayacağız. Belediyemiz Akçakaleli ile Siverekli; Harranlı ile Halfetili arasında da ayrım yapmayacak. Hepsini aynı gözle görecek. Haliliye ne ise Eyyübiye o diyecek; o vicdan, kalp ve akıl olacak. İnancımız bu; herkesi kucaklayacak ve bu belediyeleri milletin belediyesi yapacağız. Allah’ın izniyle buna talibiz.” dedi.
‘Biz de Kefenimizle yola çıktık’
Özel idarede borç para ile köy yollarının yapılmasına muhalefetin karşı çıktığını anlatan Celalettin Güvenç, “ Bu borç paralarla ne yapmışız? Köylüye yol, futbol sahası, yüzme havuzu, okul yapmışız. Keşke daha çok para bulsaydım da şu yolları da yapsaydım. Başım dik giremediğim köyler var. O gün Uluköy’e gittim 7 kilometrelik yolu yapamamışım diye vatandaş soruyor.Keşke para bulsaydım da 100 trilyon borcum olsaydı da köylüm mutlu olsaydı. Bizim başka bir derdimiz yok.  Bu millete 24 saat esaslı hizmet etmeye devam edeceğiz. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Ankara’da ‘Kefenimle yola çıktım’ diyor. Biz de burada ‘kefenimizle yola çıktık’ diyoruz. Bir adım geriye atmam yeter ki destek olun. Feda olsun canım; bu memlekete, bu gençlere, kadınlara, 80 senedir yüzü gülmeyen bu millete bin tane AK Parti, bin tane Celalettin feda olsun. Emrinizdeyiz, inandık bu millete, siz arkamızda olduğunuz sürece de dönmeyiz ve dönmeyeceğiz. İddia ediyorum üç sene içerisinde de bu şehirde gözle görülebilir değişiklikleri yapmaya ve ileriye götürmeye kararlıyız ve bu inançtayız” diyerek konuşmasını sürdürdü.
Mesele ‘Sen Ben’ Meselesi değil
30 Mart 2014 yerel seçimlerde bir kez daha Türkiye Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a sahip çıkacağını belirten Celalettin Güvenç, artık Türkiye’nin kendi öz kaynaklarını kendisi yönetecek kapasitede olduğunu ifade ederek, “Bunu 30 Martta hep birlikte söyleme zamanıdır. Öyle sıradan bir seçim değildir. Bir tek oyun Türkiye’nin her yerinde çok önemi var. Bu kadar hayati bir seçimdir. Bu iş Ahmet, Mehmet meselesi değildir. Bu iş sen ben meselesi değildir. Bunu herkes görecek. Kimse şahsi ikbali için gelip onu bunu kandırmaya çalışmasın. Bu dava yavrularımızın geleceği meselesidir. Bütün mazlum milletlerin geleceği meselesidir. Dünyanın gözü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a çevirmiş ‘Milletten destek alıp dünyaya meydan okumaya devam edecek mi etmeyecek mi’ meselesidir” dedi
‘İki Gün Üst Üste Makamında Oturmadı’
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Celalettin Güvenç’in bin 500’ün üzerinde köyü ziyaret ettiğini söyleyen AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Seyit Eyyüpoğlu, köy muhtarlarının hepsinin ulaşabildiği bir insan olduğunu söyleyerek, köylü vatandaşların derdini bildiğini belirtti. İki buçuk yıl Şanlıurfa’da hizmet eden Celalettin Güvenç’in iki gün üst üste makamında oturmadığını dile getiren Milletvekili Eyyüpoğlu, köy, ilçe, mahalle demeden gezdiğini ve işlerin denetimini bizzat yerinde yaptığını anlattı.
‘Küme Evlerde, İlk İşimiz Su Sorununu Çözmek’
Küçükhan Köyünden ayrılan AK Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç, Sırrın Mahallesine bağlı Küme Evlerine geçerek, burada vatandaşların görüş ve önerilerini aldı.
Mahalle sakinlerini dinleyen Celalettin Güvenç, Küme evlerine seçim çalışmaları ve oy için gelmediklerine dikkat çekerek; “Halinizi görüp nasıl çözeriz diye geldik. Okul sorunuyla ilgili bir çalışma başlattık. Allah’ın izniyle 1 Nisan’dan itibaren ilk işimiz Su sorununu çözmek olacak. Desteğinizle Belediye Başkanı olursak, burada bir taahhüt olarak sizlere söz veriyoruz. Haliliye İlçe Başkanı İbrahim Halil Kızılelma burada şimdi Küme Evleri su sorunu çözülecek diye seçim beyannamemize yazacak. Haliliye Belediye Başkanımız ve biz bunu sizlere taahhüt edeceğiz. Allah’ın izniyle de ilk etapta burayı suya kavuşturacağız. Bu ayıbı ortadan kaldıracağız. Bizim inancımız; devlet milletine hizmet ederse itibarlı olur. Şu asırda yolsuzluğu, susuzluğu, kanalizasyonsuzluğu asla kabul etmiyoruz. Bunun için aşkla yola çıktık. İnşallah Başbakanımızın, Bakanlarımızın ve milletvekillerimizin desteğiyle; AK partinin güzel kadrolarıyla bu sorunları bitireceğiz. Parke taşını da başlatacağız. Şehrimizi ve mahallelerimizi daha yaşanabilir hale getireceğiz.” şeklinde konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır