Advert
Advert
Advert

Güvenç; Köy köy, mahalle mahalle gezeceğiz

AK Parti Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ve İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ile İl Başkan Yardımcıları Akçakale İlçe Başkanlığınca düzenlenen tanışma toplantısına katıldı.

Güvenç; Köy köy, mahalle mahalle gezeceğiz
Güvenç; Köy köy, mahalle mahalle gezeceğiz

Ak Parti Akçakale İlçe teşkilatı ile tanışma toplantısında partililere seslenen Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç; insana hizmetin en büyük şeref olduğunu söyleyerek, “İnsanların en hayırlısı insana en çok hizmet edendir. İnsanların gönüllerini yapmak, kalplerini kazanmak bir insana verilecek en büyük şereftir” dedi.

 

Suriye sınırında bulunan Akçakale’de partililere konuşan Güvenç, sınır komşularıyla bağların koparılamayacağını belirterek:“Sınırdaki kardeşlerimizle bayramlarda bile görüşemedik. Hâlbuki onlarda bizim insanımızdı, akrabamızdı, kardeşimizdi, canımızdı. Sen ayrı devletsin dediler; sen Irak, Suriyelisin dediler. Dil, din, ırk, mezhep gözetmeksizin hepsi bizim insanımız. Biz kendi kendimizi idare ederiz, bize akıl öğretmeyin, bizi bir birimize düşürmeyin, bizi rahat bırakın; çalışalım, çabalayalım şu Anadolu’nun kaderini değiştirelim” dedi.

Hizmete ve Hizmetkârlığa Devam Diyoruz

Büyükşehir Belediye Başkan Adaylık sürecini toplantıda yer alan dinleyicilere anlatan Güvenç, il ve ilçelerin sorunlarını dile getirerek: “Hizmete ve hizmetkârlığa devam diyoruz.Hangi ilçenin neyi eksik, nereye ne yapacağız, hangi köye ne yapacağız. Bunları meclisimizin kararıyla yapacağız. Şeffaf, saydam, ulaşılabilir ve içinizden olan insanlarla yapacağız” dedi.

 

Yapılacak çok işlerinin olduğunu sözlerine ekleyen Güvenç,herkesi bir arada görmekten duyduğu mutluluğu dile getirerek: “Kavga etmeden, aynı masa etrafında oturarak sorunlarımızı çözeceğiz vebu kültürü geliştireceğiz. Yeni dönemde Urfa, Akçakale kandavasıyla, kavgayla, sıkıntılarla, adam vurmayla anılmayacak. Biz burada birlikte yaşıyoruz, bu ülkenin eşit vatandaşlarıyız. Bu ülkenin güzel insanlarıyız İnsanlar barışın, kardeşliğin, hoş görünün merkezi Şanlıurfa’dır diyecekler.” dedi.

 

Her şeyin açık ve aleni olduğunu kaydederek şeffaflığa önem verdiklerini vurgulayan Güvenç, “Biz bu mazlum milletti kucaklayıp, ona hizmetkâr olmanın, milletin yüzünü güldürmenin, devletin kuruşunun peşinde olmanın, çarçur ettirmemenin, hırsızlık, yolsuzluk yapılmamasının, bu paraların millete harcanmasının peşindeyiz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın Allah’ın izniyle teminatıdır. Bu yüce millet bize aynı desteği verdikçe emin olun ki her türlü zorluğun karşısında yine kaya gibi dururuz” dedi.

 

“İnsanımızdan oy istemek için değil, emirlerinde olduğumuzu ifade etmek için gezeceğiz” diyen Güvenç;köy köy, mahalle mahalle gezeceklerini belirtti. Tüm Şanlıurfalıların kendilerine kolayca ulaşabilmesi için cep telefonlarının sürekli açık olduğunu dile getiren Güvenç, her türlü sıkıntılarında vatandaşların kendisini rahatlıkla arayabileceklerini söyledi.

 

Eğilmez: “Bizim Gibi Düşünen, Bizim Gibi Olan, Halktan Biri”

Ak Parti İl Başkanı Av. Yusuf Eğilmez ise, son seçimlere değinerek, Akçakale,  en yüksek oy oranı ile Şanlıurfa’nın yüz akı olduğunu ifade etti.  Başkan Eğilmez, Ak Parti Genel Merkezi Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Adayını belirleme sürecinde temayül yoklamaları yaparak, anketler düzenleyerek ve STK’larla görüşerek bir karara vardı. Bu karar nihayetinde 03 Aralık’taSayın Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Sayın Celalettin Güvenç’i Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız olarak gösterdi. O günden sonra biz Belediye Başkan Adayımızla toplantılar yaptık, görüşmeler yaptık hemen yola koyulduk” dedi.

Havaalanındaki karşılamadan dolayı Ak Parti Teşkilatına ve Şanlıurfalılara teşekkür eden Başkan Eğilmez, Şanlıurfa’da görülmemiş bir karşılama yapıldığını belirterek, “Sayın Başbakanımız ve Genel Merkezimiz kimi işaret etmişse biz teşkilat olarak onun etrafında kenetleniriz. Adayımızla birlikte yola devam ederiz. Bugünde bunu yapıyoruz. Adayımız çok tecrübeli, belki siyasette yeni ama özellikle bürokraside çok büyük hizmetleri olmuş. Yaklaşık iki buçuk sene birlikte çalıştık.Bizim gibi düşünen, bizim gibi olan, halktan biri; birçok kişi derdi ki hiç valiye benzemiyor.Evet, hiç valiye benzemiyordu. Çünkü o hep halkın içindeydi, halkla beraberdi. Bugün de bizim büyükşehir belediye başkan dayımız. Biz tüm teşkilatımızla birlikte bu toplantılar vesilesiyle başkan adayımızı tanıtmak amacıyla, hasbi hal edelim diye bu toplantıları düzenledik” dedi.

Tanışma toplantısında konuşan Ak Parti Akçakale İlçe Başkanı Hikmet Başak ise, Ak Parti’nin Türkiye’nin ve Akçakale’nin yüz akı olduğunu belirterek, Akçakale’nin alt yapı ve üst yapı çalışmalarıyla yine öne çıkacağını söyledi.

Ak Parti İl Yönetimi Toplandı

Akçakale’deki tanışma toplantısının ardından Şanlıurfa’ya dönen Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celalettin Güvenç ve Ak Parti İl Başkanı Yusuf Eğilmez Şanlıurfa Ak Parti İl Başkanlığı’na geçerek, haftada bir toplanacak olan Ak Parti İl Yönetim Kurulu Toplantısına katıldılar.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinden Flaş Yolsuzluk Açıklaması
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir
Başkan Çiftçi, Her buluş ve her icat bir eserdir