Advert
Advert
Advert

Güvenç; Karacadağ Güneydoğu'nun Uludağ'ı Olacak

Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, bölgenin tek kayak merkezi olan Karacadağ’da incelemelerde bulundu.

Güvenç; Karacadağ Güneydoğu'nun Uludağ'ı Olacak
Güvenç; Karacadağ Güneydoğu'nun Uludağ'ı Olacak
Karacadağ’a kayak yapmaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Vali Güvenç, incelemelerinin ardından kendisi de kayak yaptı.

Kayak merkezi hakkında Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu’ndan bilgi alan Vali Güvenç,  Hafta sonu olması sebebiyle çevre illerden de vatandaşları ağırlayan kayak merkezini gezip vatandaşlarla da sohbet etti.

Daha sonra kendisi de kayak yapan Vali Güvenç, Şanlıurfa’nın Siverek İlçesinde bulunan bölgenin tek kayak merkezi olan Karacadağ’ı ziyaret ettiğini söyleyerek, “Burayı İl Özel İdaremizden Kaymakamlığımız hizmet birliğine kiraladık. Kaymakamlığımız işletiyor. Diyarbakır ve Şanlıurfa’dan kayak severler hafta sonu münasebetiyle buradalar. Yerde yarım metreye yakın kar var.  Tesislerdeki eksikliklerimiz olduğunu görüyoruz ama bunları tamamlayacağız” dedi.

Şanlıurfa’nın tarih ve kültürüyle turizm şehri olmasının yanında bir de kayak turizmine sahip olduğunu anlatan Vali Güvenç, “Şanlıurfa’nın turizmi de çeşitli sadece tarih ve kültür turizmi değil, kayak turizmi de var bütün bölgeye hitap eden. Türkiye’deki kayak pistlerini biliyorum. Buradaki kayak zevki çok güzel. Tüm vatandaşlarımızı buraya davet ediyoruz. Önümüzdeki yıllar buranın tesis eksikliğini de tamamlayacağız. Bu sene kar yönünden bereketli bir yıl. Bütün tesislerde kar var. Karacadağ’da bundan nasibini aldı. Halkımız da özlemiş” şeklinde konuştu.

Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ise, kar olduğu sürece tesisin vatandaşların hizmetine açık olacağını ifade ederek, Karacadağ’ın turizm bölgesi ilan edilmesi halinde hem ekolojisi hem de yayla turizmiyle çeşitleneceğini söyledi.

Vali Güvenç’e Karacadağ ziyaretinde Siverek Kaymakamı Mahmut Hersanlıoğlu ile Hilvan Kaymakamı Uğur Sezer, İl Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun ve İl Özel İdare Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu da eşlik etti.

Vali Güvenç ile birlikte daire amirlerinin de kayak yaptığı merkezde vatandaşların büyük bir ilgi gösterdiği gözlendi.
www.balikligol.com


Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Şanlıurfa’da cinayet Zanlısı 20 yıl sonra sahte kimlikle yakalandı
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik
Bakan Fakıbaba, En önemli 3 önemli şey: Gıda, Gıda, Gençlik