Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Dünya Güvenç, Ezidilere sahip çıkıyoruz VİDEO

Güvenç, Ezidilere sahip çıkıyoruz VİDEO

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Celalettin Güvenç, Viranşehir’e gelen Ezidi misafirlerin önde gelenleriyle bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 14 Ağustos 2014 Perşembe 11:06
Güvenç, Ezidilere sahip çıkıyoruz VİDEO

Önce Büyükşehir Belediyesi Viranşehir İlçe Koordinatörlüğünde Ezidi misafirlerin önde gelenleriyle bir araya gelen Celalettin Güvenç daha sonra beraberindekilerle birlikte Viranşehir Belediye Başkanı Emrullah Cin’i ziyaret ederek burada Ezidi’ler için yapılan çalışma ve yardımları değendirdi.

 

“Mardindeki Kampa Ezidi Misafirler Alınmaya Başlandı”

 

Ezidi vatandaşların sorunları dinleyen Başkan Güvenç, burada AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay’ı telefonla arayarak Ezidi vatandaşların sorunlarını iletti ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi olarak bölgede neler yapabileceği konusunda fikir alışverişinde bulundu. AFAD Başkanı Dr. Fuat Oktay, “Olayın ilk gününden beri Hükümetimizin Ezidi kardeşlerimizin durumu takip ettiğini Irak bölgesindeki Ezidi’lere havadan İnsani yardımları ulaştırdıklarını; Duhok’ta bir kamp açılacağını ve Mardin’de de mevcut olan 3 bin kişilik kampa Ezidi misafirleri almaya başladıklarını ve her türlü yardıma devam edeceklerini” Başkan Güvenç ve Ezidi misafirlere aktardı.

 

Görüşmenin ardından bir açıklama yapan Celalettin Güvenç, Şanlıurfa Büyükşehir belediyesi olarak Suriyeli vatandaşlara destek verdiği gibi Ezidi vatandaşlarla görüşerek gerekli yardımı yapmaya hazır olduğunu gösterdi.

 

“Yaraları Sarmaya Çalışacağız”

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Irakta, Kuzey Irak Kürdistan’ında, Musul’da İŞİD örgütü tarafından yapılan saldırılar sonucunda bir sürü insanın mağdur olduğunu belirterek, “Burada akrabaları olan Ezidi kardeşlerimizin mağduriyeti söz konusu, biz bunu şiddetle red ediyoruz. Bu gün burada Viranşehir Belediye Başkanımız, Meclis üyelerimizle birlikte Ezidi vatandaşları ziyaret ettik. Ankara’yla görüşerek İnsani olarak ne yapabilirizin araştırması içerisindeyiz” diyerek konuşmasını sürdürdü.

 

“Şiddete Karşıyız”

 

“Ülkemiz büyük bir ülkedir bu konuda Belediyelerimizle ve halkımızla birlikte yaraları sarmaya çalışacağız” diyen Başkan Güvenç, “Şiddete karşıyız, insanların ezilmesine ve haksızlığa uğramasına karşıyız. Buna karşı tavrımız nettir. AFAD Başkanıyla görüştüm, müdahaleler yapılarak insani yardımlar devam ediyor” dedi.

 

Viranşehir Belediye Başkanı Emrullah Cin ise, Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’in Viranşehir Belediyesini ziyaret etmesinden dolayı mutluluk duyuyorum. Bu sorun hepimizin sorunu bu sorunu çözmek için el birliği ile gerekli çalışmaları yapacağız” dedi.

 

Görüşmelerin ardından Başkan Güvenç ve beraberindekiler, Ezidi misafirleri ziyaret etti. Kadın Yaşam Merkezinde kalan Ezidi misafirlerle görüşen Başkan Güvenç, burada da yeni Viranşehir’e gelen misafirlere hükümetin her türlü yanında olduğunu söyledi.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

ABD’nin YPG’ye verdiği zırhlı araçlarda hülle yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com