Advert
Advert
Advert

GÜVENÇ: "EĞİTİM - ÖĞRETİMDE BİRLİKTELİK, BAŞARIYI GETİRİR"

GÜVENÇ:
GÜVENÇ:Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, öğrenci, öğretmen ve aile birliğini sağladıkları zaman başarılı eğitimde başarının gelebileceğini söyledi. 

 2011 – 2012 Eğitim Öğretim Yılı Başlama Töreni Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in katılımıyla Halide Nusret Zorlutuna İlköğretim Okulu’nda gerçekleşti.

Eğitim Öğretim Yılı Başlama Töreni’ne Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç’in yanı sıra Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu,  İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin, İl Emniyet Müdürü Sabri Durmuşlar, İl Jandarma Komutanı Emin Dursun, idareciler ve öğrencilerle aileleri katıldı.

Gençlerin ve çocukların Türkiye’nin geleceğinin teminatı olduğunu söyleyen Vali Güvenç, öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada, “Sizler birer fidan, ülkemizin geleceğinin teminatısınız. İyi eğitilir, doğru yatırım yaparsak, bu coğrafya, bu ülke çok daha iyi yerde, lider ülke olacak. Onun için sizler de üstünüze düşeni yerine getirmelisiniz” dedi.

Vali Celalettin Güvenç, öğretmenlerden sadece ders yapmalarını beklemediklerini, “Sizlerden sadece ders beklemiyor, yeri geldiğinde annelik, babalık bekliyoruz. Öğretmenlik fedakarlık ve sabır mesleği.., Onun için öğretmenlik en kutsal meslektir. Her türlü sıkıntınızda sürekli sizlerin yanında olacağız. Hiçbir zaman sorunlarla sizleri baş başa bırakmayacağız” diyerek konuşmasını sürdürdü.

Velilerin de öğrencileriyle ilgilenerek, sorunların takipçisi olmalarını; okul aile birliği ve öğretmenlerle birlikte öğrencilerin ve okulun durumunu takip etmelerini isteyen Celalettin Güvenç, “Öğrenci, öğretmen ve aile birliğini sağlarsak başarıyı yakalarız.” dedi.

Okulların kültür, spor ve sanat alanlarında ek çalışma yapacağını söyleyen Vali Celalettin Güvenç, gençlerin ve çocuklar arasında sinerji oluşturacak spor takımlarını her mahallede kuracaklarını ve malzemelerini Özel İdare kanalıyla kendilerinin alacağını kaydetti.  Vali Güvenç, ailelerin de çocukları eğitime motive etmek için sürekli dinamik tutacak sosyal ve sportif faaliyetlerin içinde tutmaları gerektiğini bildirdi.

Vali Güvenç, 2011 – 2012 ilk gününde eğitim öğretim yılının ülkemize, Şanlıurfa’ya, ailelere ve çocuklara hayırlar getirmesini ve başarılı bir eğitim öğretim sezonunu birlikte geçirmeyi temenni etti.

İl Milli Eğitim Müdürü Hanifi Şahin ise, eğitim öğretim yılının açılışı ile ilgili yaptığı konuşmasında, çocukların dünya düzenine adaptasyonlarını sağlayabilmek için geleceğe doğru hazırlamaları gerektiğini söyledi. Öğretmenlerin çok şeyi değiştirebilecek idealist bir yaklaşım mesleği olduğunu kaydeden Hanifi Şahin, öğretmenlerin eğitim öğretim hayatında istenen değişiklikleri yapabileceğini bildirdi.

Vali Celalettin Güvenç’in Şanlıurfa’da okulların hem fiziki alt yapısını hem de teknolojik alt yapıyı geliştirerek; başarıyı yakalayacak farklı yaklaşımlar uygulayacaklarını söyledi. Yeni eğitim öğretim hayatının öğrenciler için başarılı geçmesini temenni eden Hanifi Şahin, öğretmenlerden de fedakârlık istedi.

Konuşmaların ardından Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç ve beraberindekiler ilk dersi 8 sınıf öğrencileriyle birlikte Sosyal Bilgiler öğretmeni Levent İstegün’den dinledi.

Bu arada Eğitim öğretim yılının açılışı ile ilgili öğrencilerin günün anlam ve önemini belirten konuşmaları ve okudukları şiirlerin ardından Halide Nusret Zorlutuna İlköğretim Okulu öğretmenlerinden Hayriye Akpınar öğretmenler adına bir konuşma yaptı.

Öğrencilerden Ziyaret

Halide Nusret Zorlutuna İlköğretim Okulu’nda düzenlenen 2011 – 2012 eğitim öğretim yılının açılış töreninin ardından Şanlıurfa Valiliği’ne geçen Vali Celalettin Güvenç’i Ziyaettin Akbulut İlköğretim Okulu Müdürü Muzaffer Karadağ, İngilizce Öğretmeni Fatma Çiçek ve öğrenciler ziyaret etti. Öğrenciler Vali Güvenç’e çiçek verirken, Vali Güvenç de Okul Müdürü ve öğrencilerle öğretmenlerine kitap hediye etti.
www.balikligol.com

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü