Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Güven timlerin Balıklıgöl'de tatbikatı nefes kesti VİDEO

Güven timlerin Balıklıgöl'de tatbikatı nefes kesti VİDEO

Şanlıurfa Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu’nun göreve başlaması ile birlikte iş başı yapan “güven timleri” kılıktan kılığa girerek kentte suç oluşumunu önlemeye çalışıyorlar.

Giriş Tarihi: 30 Ocak 2012 Pazartesi 15:47
Güven timlerin Balıklıgöl'de tatbikatı nefes kesti VİDEO
Gazeteci Faruk Deveci’nin haberine göre Emniyet Müdürü Mehmet Likoğlu, güven timlerinin suç oluşumunun önlenmesine katkı sağladıklarını belirtti. Vatandaşların şüpheli durumları polise bildirerek, bu çalışmalara katkı sağlamalarını isteyen Likoğlu, “Şanlıurfa, huzurda örnek bir il olacaktır” dedi.

 

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan “güven timi” suçlulara göz açtırmıyor. Çöpçü, işportacı, kılığındaki polisler son bir ay içersinde başta hırsızlık ve kapkaç olmak üzere 278 kişiyi suçüstü yakaladı. Yöresel kıyafetlilerin suçluları yakaladıkları sırada polis olduğunu gören vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemiyor.

 

Geçtiğimiz aylarda Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğüne atanan Mehmet Likoğlu göreve başlar başlamaz kente huzur ve güvenin sağlanması, işlenen suçlara anında müdahale etmek amacıyla asayiş şube müdürlüğü bünyesinde “güven timi” kurdu.

 

Müdür Likoğlu'nun talimatıyla kurulan güven timinde görevli polisler eğitimden geçirildikten sonra halkın yoğun olduğu çarşıda ve ana caddelerde görevlerine başladı.

 

Bulundukları ortana göre kıyafet değiştiren güven timi ekipleri sıradan bir vatandaş gibi şalvarlı puşili kimi yerlerde de ayakkabı boyacısı, parkomatçı, simitçi, çöpçü kılığında halkın yoğun olduğu alış veriş yerlerinin yanı sıra çarşı ve ana caddede görev yapan sivil polisler başata hırsızlık ve kapkaç olmak üzere meydana gelen her türlü olaylara anında müdahale ederek suçlulara göz açtırmıyor.
Kaynak Kanalurfa.com


 


Haberin Videosu:
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Akıl almaz Oran: Askeri yargının yüzde 66’sı FETÖ’cü

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com