Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Türkiye GÜVEN; 1 MAYIS YÜZLEŞME GÜNÜ OLSUN

GÜVEN; 1 MAYIS YÜZLEŞME GÜNÜ OLSUN

Giriş Tarihi: 29 Nisan 2011 Cuma 22:10
GÜVEN; 1 MAYIS YÜZLEŞME GÜNÜ OLSUN

Şanlıurfa Barosu Başkanı İrfan GÜVEN, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü, geçmişle yüzleşme günü olsun.

 

Şanlıurfa Barosu Başkanı Av. İrfan GÜVEN, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü nedeniyle yayımladığı yazılı mesajında, Ülkenin hedeflediği toplumsal barış ve refah hedefine ulaşması için çalışma hayatının daha da iyileştirilmesi gerektiğini ifade ederek “1 MAYIS’IN GEÇMİŞLE YÜZLEŞME GÜNÜ olması” dileğinde bulundu.

Yapılan yazılı açıklamada, “1 Mayıs 1977'de yaşanan ve aradan geçen 33 yıla rağmen aydınlığa kavuşturulmayı bekleyen ve toplumsal hafızanın yanısıra vicdanlardaki adalete erişim arzusunu da tüm sıcaklığıyla koruyan olayların aydınlatılmasının” önemine vurgu yapılarak; “Bu vesileyle iki kutuplu dünyanın figüranları olarak görülen yurttaşların, sağdan veya soldan olsun, canları üzerinden devşirilen, iktidarlara kaynaklık eden derin darbeci yapılanmaların işlediği, tüm faili meçhul cinayetlerin hukuken ve siyaseten ortaya çıkarılması amacıyla 1 MAYIS’IN GEÇMİŞLE YÜZLEŞME GÜNÜ olmasını diliyoruz.” denildi.

Açıklamanın devamında ise, “Küresel ölçekte sanayileşme ve buna bağlı olarak refah seviyesi artarken emeğin ucuzladığı ve dolayısıyla emeğe olan saygının azaldığı” belirtilerek, “Dünyada toplumlar ve sınıflar arası fay hatlarının oluşmasının toplumsal barısı sağlamada engel teşkil edebileceği ve adalete erişim sorununu ortaya çıkarabileceği bu nedenle sosyal devlet ilkesinin zayıf ve yoksul kesimler lehine daha fazla işletilmesi gerektiği” vurgulandı.

Mesajda “Geçmişte gerginlikler nedeni sayılan 1 Mayıs kutlamalarının Taksim'de gerçekleştirilmesi yönündeki taleplerin 32 yıl aradan sonra geçen yıl hükümet tarafından karşılanmasının ve öncesinde 1 Mayıs gününün 2009 yılında ‘Emek ve Dayanışma Günü’ adıyla resmi tatil kabul edilmesinin önemli bir adımlar olduğuna dikkat çekilerek, başta Taksim Meydanı olmak üzere Şanlıurfa’nın da günün anlamına yakışan güzel görüntülere ev sahipliği yapması” dileğinde bulunuldu.     

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com