Advert
Advert
Advert

Gururluyuz!

Gururluyuz!
Gururluyuz!

Medya her zaman önemlidir ve Siyasi seçimlerde en çok işlev gören iletişim aracıdır.

12 Haziran 2011 tarihinde yapılacak olan Milletvekili Genel Seçimleri için seçim atmosferine girdik.

Şanlıurfa’da bu atmosferi en yüksek perdede yaşayan illerin başında geliyor. Bu nedenle AK Parti’ye Milletvekili Aday adayı olarak 349 kişi resmen müracaat etti. MHP’ye 17, MHP’16 ve diğer siyasi partilere başvurular oldu.

 

İktidar Partisi olan AK Partiden şuanda 8 Milletvekili bulunuyor (1 ‘i vefat etti) ve bu dönemde bu rakamında üstüne çıkması beklenmesinden dolayı AK Partiye büyük ilgi oldu.

 

Bu dönemlerde yalan, yönlendirici, kasıtlı haberlere medyada rastlanır. Kimi kendine “yakın” bulduğu adayı vekil yaptırmak, kimileri ise aday adaylarından “reklam adı altında para” kotarmaktır.

 

Şanlıurfa merkezli yayın yapan WWW.BALİKLİGOL.COM Sitemizde bu tür “kirli-danışıklı dövüşlere” ve “çıkar ilişkilerine” girmeyi tenezzül etmedik.

 

Siteyi ilk kurduğumuzda “İnternet yasasının olmamamsından dolayı” sahte bir isimle yayına başlama teklifini reddettik. Böyle “bayağı” çalışma şeklini “gururumuza” yediremezdik.

 

Çünkü biz haber yaparken, reklam alırken, “biz buradayız ve kadromuz şudur” diyebilelim dedik. “Alnımız ak, başımız dik ve onurumuzla” biz “gerçekten habercilik yapıyoruz” diyebiliyoruz.

 

Para ile “haber!” girmiyoruz.

 

Reklam almak için kimsenin karşısında el pençe durmuyoruz!..

Biz “Bir doğrunun BİN DOĞRUya, bir yalanın BİN YALANa” eşdeğer sayılan bir meslekte olduğumuzun bilincindeyiz. Elbette bir çıkarımız var. Allah için “doğruluktan yana” olmamız gerekiyor. Hele hele “para rızası” için çalışanlara da “Allah ıslah etsin” temennisinde bulunuyoruz.

 

Gururluyuz, onurluyuz, vicdanen rahatız.

 

Şanlıurfa’nın geri kalmışlığını diline pelesenk eden “Urfalı gazeteciler!”in yaptıkları “Dezenformasyon, yalan, iftira, çıkar amaçlı, paralı” haberlerin aksine, biz WWW.BALİKLİGOL.COM  olarak anında işi kaynağından öğrenip en “doğru” şekli ile Urfalılara sunduk. Urfa medyasında çığır açtık. Müslüman olduğumuz için “Müslüman”a yakışır bir dil ve tarz kullanıyoruz. Yalan ve çıkardan uzak “habercilik” yapıyoruz. Bu nedenle Urfa’nın gündemini biz belirliyoruz. “Doğru haberler”ler için herkes sitemizi tavsiye ediyor.  Birçok kimseyi rahatsız ettik. Bu şekilde “para!” kazanan “meslektaş!”larımıza verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı Özür Dileriz!...

WWW.BALİKLİGOL.COM YÖNETİM KURULU

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
İstanbul'da Urfa sıra gecesi yaptılar!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!
Erdoğan: Mesele şahsım değil hedef Türkiye'dir!