Advert
Advert
Advert

GÜRGÜR MESİRE ALANI GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILIYOR

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç, Hilvan ilçesinde bulunan ve Atatürk Barajı'nın yapılmasının ardından su altında kalan ve bakımsızlıktan atıl durumda olan Gürgür Mesire Alanı'nın tekrar gün yüzüne çıkarılacağını söyledi.

GÜRGÜR MESİRE ALANI  GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILIYOR
GÜRGÜR MESİRE ALANI  GÜN YÜZÜNE ÇIKARTILIYOR


Başkan Güvenç, beraberinde Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık ile ilçede yürütülen çalışmaları yerinde inceledi.

Güvenç ve Bayık, önceden mesire alanı olarak kullanılan ve ardından Atatürk Barajı'nın yapılmasının ardından su altında kalan Gürgür Mesire Alanı'na gitti.

Buranın tekrar gün yüzüne çıkarılması için yapılacak olan projeler hakkında bilgi alışverişinde bulunan ikili daha sonra gazetecilere açıklama yaptı.

Sular altında kalan yerin tekrar gün yüzüne çıkarılması için ciddi projeler hazırlayacaklarını belirten Başkan Güvenç, Gürgür'ün tekrar cazibe merkezi haline getireceklerini söyledi.

Hilvan'ın her şeyin en iyisine laik olduğunu vurgulayan Başkan Güvenç, şunları kaydetti:

"Burası eski bir mesire alanıydı. Ama baraj geldikten sonra buralar su altında kaldı. Biz göreve geldikten sonra buranın Büyükşehir'e rekreasyon alanı olarak verilmesi için Ankara'dan talepte bulunduk. Haziran sonu itibariyle bu teklimize olumlu cevap geldi. Biz şimdi buralara proje hazırlayacağız. İnsanlarımız hafta sonları piknik yapacağı eğleneceği çocukların oyun oynayacağı bir alan oluşturacağız."

Bayık ise, "Biz de Hilvan Belediyesi olarak bu konuda teknik, maddi ve manevi desteği sağlıyoruz. Bu konuda belediyenin bütün imkânlarını seferber etmeye hazırız" dedi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Ahmet     2015-07-13 Ramazan ayı sona eriyor. Bu ayın bir özelliği de imkânı olanların fitre ve zekât ile ihtiyaç sahiplerini sevindirme mükellefiyetidir. Fitre, ramazan ayı içinde, en geç bayram namazından önce fakirlere verilen ve de en az miktarı din adamlarınca belirlenen sadakaya verilen isimdir. Bu yıl en düşük miktarı 11.5 TL olarak belirlenmiştir.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü