Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Gürbüz'de Kur'an ziyafeti

Gürbüz'de Kur'an ziyafeti

​Diyarbakır'ın Hani ilçesine bağlı Gürbüz beldesinde hayırlı faaliyetlerde bulunan İrşad-Der 'Kuran-ı Kerim'i Güzel Okuma' yarışması düzenledi.

Giriş Tarihi: 21 Aralık 2015 Pazartesi 09:32
Gürbüz'de Kur'an ziyafeti

Hani’nin Gürbüz beldesinde hayırlı faaliyetlerde bulunarak belde halkının teveccühünü kazanan Gürbüz İrşad-Der tarafından ‘Kuran-ı Kerim’i Güzel Okuma’ yarışması yapıldı.

Yarışmaya belde sakinlerinin yoğun bir şekilde katılım gösterdiği gözlenirken, Kur’an-ı Kerim tilavetleri dinleyicilere duygulu anlar yaşattı.

Hafız M. Emin Çiçek Hoca’nın Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, 15 yaş altı çocukların okuduğu Kur’an okuyuşları ile devam etti.

“Gençlerimiz ancak Kur’an ile ıslah olur”

Gürbüz İrşad-Der  Başkanı Nihat Çam yaptığı konuşmada,  “Şüphesiz bu Kur’an insanları en doğru yola ulaştıran bir kitaptır.” ayetine vurgu yaparak “Kur’an’ın okunması ibadettir. Yapmış olduğumuz bu etkinlikte de gördük ki halkımız Kur’an’a âşık bir halktır.  Kur’an nesli bir toplumun inşası için, toplum olarak Kur’an’a sarılmamız gerekmektedir. Zira dünya ve ahiret saadetini elde etmenin yolu, Kur’an ve sünnete sarılmaktan geçiyor.” dedi.

Kur’an’ın hayatımıza hâkim olması için her birimizin çaba içinde olması gerektiğini söyleyen Çam, “Çünkü Allah (cc), Kur’an-ı Kerim ile nice toplulukları yüceltirken, nice toplulukları da alçaltır.  Eğer biz toplum olarak Kur’an’a sahip çıkmazsak, bazı sıkıntılara maruz kalırız. Bugün toplum bir buhran geçiriyor, toplum olarak kurtuluş reçetemiz Kur’an’dır.  Kur’an’dan uzaklaştığımız için gençlerimiz ellerine molotof ve taş almakta ve topluma zararlı bireyler olarak karşımıza çıkmaktalar. Oysa biz gençlerimizin elinde Kur’an, sinelerinde iman, dillerinde Allah’ın kelamı olmasını istiyor ve arzu ediyoruz.  Rabbimiz bizleri Kur’an’ın bereketinden mahrum etmesin.” diye konuştu.

Dernek tarafından ikram edilen mevlit yemeği ile program nihayete erdi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfalılar sosyal medya üzerinden kampanya başlattılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com