Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Gürbüz İrşad-Der'den Kur'an'ı güzel okuma yarışması

Gürbüz İrşad-Der'den Kur'an'ı güzel okuma yarışması

Diyarbakır'ın Hani ilçesinde faaliyette bulunan Gürbüz İrşad-Der, 15 yaş altı ve 15 yaş üstü olmak üzere iki kategoride Kur'an'ı güzel okuma yarışması düzenleyeceğini duyurdu.

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2015 Çarşamba 08:36
Gürbüz İrşad-Der'den Kur'an'ı güzel okuma yarışması

Hani ilçesine bağlı Gürbüz beldesinde faaliyette bulunan Gürbüz İrşad-Der, Kur’an-ı Kerim’i güzel okuma yarışması düzenleyecek.

Yarışmayla ilgili açıklamada bulunan Gürbüz İrşad-Der Başkanı Nihat Çam, Gürbüz İrşad-Der olarak her yıl düzenli bir şekilde Kur’an’ı Kerim’i güzel okuma yarışması düzenleme gayretinde olduklarını belirterek, “Yarışma iki kategoride gerçekleşecek. 15 yaş altı küçükler kategorisi 20 Aralık’ta Gürbüz 2 Nolu Yas Evinde gerçekleştirilecek. Büyükler kategorisi ise 17 Ocak’ta aynı yerde yapılacak. Beldemizde 200’ün üzerinde hafız var. Kur’an’ın sedası hemen her evde mevcut, bu güzelliği ortaya çıkarma adına böyle bir programı yapmayı uygun gördük.” dedi.

Hz Muhammed’in (sav) Kur’an öğrenimiyle ilgili, ‘Sizin en hayırlınız Kur’an’ı öğrenen ve öğreteninizdir.’ ve ‘Çocuklarınıza üç şeyi sevdirin. Peygamberini, Kur’an’ı ve Ehli Beytimi’ şeklindeki hadislerini hatırlatan Çam, dernek olarak Kur’an’ı toplumda yayma, yaşatma ve sevdirmek amacıyla bu yarışmayı düzenleyeceklerini söyledi. 

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com