Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Günün gazete manşetleri

Günün gazete manşetleri

Giriş Tarihi: 19 Ağustos 2011 Cuma 11:45
Günün gazete manşetleri

Şanlıurfa’da yayın yapan gazetelerin günlük manşetlerini sizler için hazırladık. Her gün Şanlıurfa’da yayın yapan yerel gazetelerin manşetlerini sizlere sunuyoruz.         

 

Bugünün manşeti İPEKYOL gazetesinin manşeti oldu. Araştırmacı gazeteciliğin en önemli örneklerinden biri olarak bugünkü İpekyol Gazetesinin manşetini seçtik. Haberi spot olarak değil, detaylı verdik.

Yorum siz okuyucularımızındır.

İkinci manşet gazetemiz ise HİZMET Gazetesinin manşeti oldu.

İşte tüm manşetler.

 

İPEKYOL GAZETESİ

DEVLETİ DOLANDIRIP YOKSULLARIN YARDIMLARINI ÇALDILAR

İpekyol, akıllara durgunluk verecek bir sahtekârlık olayını ortaya çıkarıyor. Resmi kurum çalışanlarının da içerisinde bulunduğu bir şebeke, yaklaşık bir yıldır fakir ailelere gönderilen yardım paketlerini para karşılığında başka ailelere ve bakkallara satıyor. Devlet tarafından yardım talepleri olumlu karşılanan ancak yardım paketi ulaşmayan yoksul aileler, yardımı yapan kuruluşa defalarca başvurmasına rağmen yardım taleplerinin reddedildiği gerekçesi ile eli boş geri çevrilmiş.

 

SAVCILAR GÖREVE!

Şebekenin ortaya çıkarılması için günlerdir beklettiğimiz dolandırıcılık haberini yayınlıyoruz.

 

İMZA KARŞILIĞINDA DAĞITILIYOR

Yılın en büyük sahtekarlık ve dolandırıcılık olayının meydana geldiği kurum Vakıflar Bölge Müdürlüğü. Şanlıurfa ve Adıyaman illerinin bağlı olduğu bu kuruma Ankara’dan her ay 538’ü aşkın gıda içerikli yardım paketleri gönderiliyor. Daha önce belirlenen Şanlıurfa’da 238, Adıyaman’da 300 yoksul aileye dağıtılması gereken yardım paketleri, her ayın 13’ü ila 15’i arası geliyor. Kent merkezinde yaşayan bu ailelere dağıtım, anlaşmalı olunan bir kargo firması aracılığı ile Vakıflar’da çalışan bir personel tarafından gerçekleştiriliyor. Adresleri ve birçoğunun telefon numarasının bulunduğu liste ile dağıtım yapılırken, teslim edildiğine dair imza toplanıyor.

 

AİLELERİN DURUMUNA YÜREK DAYANMAZ

İpekyol, 238 aileden birçoğunun evine giderek yaptığı araştırma sonucunda; Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından sahte imzalarla, her ay 238 ailenin tümüne dağıtımı düzenli olarak yapılıyor gibi gösterilen yardımların yarısından fazlasının hak sahiplerine ulaşmadığını belgeledi. Bu araştırma ile yoksullar üzerinden korkunç bir dolandırıcılık gerçekleştiren bir şebekenin varlığı ortaya çıkarken, yardımın ulaşmadığı ailelerin bir yıldır yaşadığı drama ise vicdan sahibi yüreklerin dayanması mümkün değil. Yardımın ulaşmadığı yaklaşık 150 aileden bazılarının evinde aylardır yemek pişmemiş.

 

İMZALAR SAHTE

238 aileye yardımın dağıtıldığını gösteren teslim belgesindeki imzaların hemen hemen hepsi aynı kişi tarafından atılmış. Üstelik bu çok kolay anlaşılıyor olmasına rağmen bu belge ya hiç kontrol edilmemiş yada görmezlikten gelinmiş. Ve bu durum yaklaşık bir yıldır bu şekilde devam ediyor. Adıyaman’da da durum farklı değil. Henüz çok fazla ayrıntılarına ulaşmamakla birlikte orada da dolandırıcılığın olduğu öne sürülüyor. Listede yardım yapılıyormuş gibi görünen aileler, imzaların kendilerine ait olmadığını belirtirken birçok kadının ise imza atmadığı ortaya çıktı. Listeyi gören kadınlar, “Ne yardım görüyoruz nede bu belgeyi biz imzaladık. Hayatta imza atmış değiliz, imza lazım ettiği zaman parmak izi kullanıyoruz” dediler.  

 

BİR YILDIR SORULMAMIŞ

Adresleri ve birçoğunun telefon numarası Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nde kayıtlı olmasına rağmen, yetkililer bu ailelerin durumunu hiç merak edip araştırmamış. Bu durumdan haberdar olmadıklarını söylüyorlar. Oysa listede mevcut olan telefon numaralarından herhangi birisi aransa yardımın uzun bir süredir ulaşmadığı ortaya çıkacak.

 

HİZMET GAZETESİ

AK Parti’de atama çatlağı

Şanlıurfa AK Parti Milletvekilleri arasında bazı daire müdürlerinin değiştirilmesi  konusunda görüş ayrılıkları ortaya çıktı

AK Parti Şnlıurfa Milletvekillerinin bazı daire müdürlerinin görevden alınması ve yeni atamalar  konusunda anlaşamadıkları öğrenildi.

 

REHA GAZETESİ

Şanlıurfa Polisinden Şok Operasyon

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Organize Suçlar Ve Mali Şubesi tarafından kuyumcu ve dövizcilere tefecilik operasyonu düzenledi

 

SEMBOL GAZETESİ

3 günde 11 bin 251 kişi denetlendi

Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğü 3 günde trafikte 11 bin 251 kişi, 4 bin 603 araç ve 2 bin 83 motosikletin sorgulamasının yapıldığını açıkladı

 

YENİGÜN GAZETESİ

 “Balıklıgöl havzasına su getirme projesi”

Kalkınma Bakanlığı tarafından Şanlıurfa Balıklıgöl havzasının kritik su ihtiyacını karşılayacak projeye iki yılda toplam 18 milyon lira kaynak sağlandı.

 

CİHAN GAZETESİ

Balıklıgöl’e 2 yılda 18 milyon TL kaynak sağlandı

Kalkınma Bakanlığı tarafından Şanlıurfa Balıklıgöl havzasının kritik su ihtiyacını karşılayacak projeye iki yılda toplam 18 milyon lira kaynak sağlandı.

 

GAP GÜNDEMİ GAZETESİ

Teröre ortak lanet

Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası başkanı Sabri Ertekin ile Şehit Aileleri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Şanlıurfa Şube Başkanı Mehmet Yavuz açıklamalarda bulundular.

 

ŞANLIURFA GAZETESİ  

Kışkırtmaya kapılmayalım

Hakkari-Çukurca karayolundaki terörist saldırılara ilişkin tepkiler artarak sürüyor. Şanlıurfa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sabri Ertekin, yaşanan olaylara ilişkin tepkisini dile getirerek, “Kışkırtmaya kapılmayalım.” dedi.

 

YENİURFA GAZETESİ

Yetim ve öksüzlere bayramlık

Her yıl binlerce yetim ve öksüz çocuğa bayramlık giydiren Ay Işığım Derneği’nin bu yıl yardımlarını dağıtacağı Çocuk Giyim Merkezi’nin açılışını Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan gerçekleştirdi.

 

OLAY GAZETESİ

Yetim ve öksüz çocuklara bayramlık

Her yıl binlerce yetim ve öksüz çocuğa bayramlık giydiren Ay Işığım Derneği’nin bu yıl yardımlarını dağıtacağı Çocuk Giyim Merkezi’nin açılışını Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan gerçekleştirdi.

 

ŞAFAK GAZETESİ

Yetim ve öksüz çocuklara bayramlık

Her yıl binlerce yetim ve öksüz çocuğa bayramlık giydiren Ay Işığım Derneği’nin bu yıl yardımlarını dağıtacağı Çocuk Giyim Merkezi’nin açılışını Şanlıurfa Valisi Nuri Okutan gerçekleştirdi.

 

DÜZENLEYEN www.balikligol.com  EDİTÖRLERİ

Yasal Uyarı: Yayınlanan haberin tüm hakları BALİKLİGOL.COM’a aittir. Kaynak gösterilmeden yayınlanamaz

 

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com