Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Ekonomi Güngör: Toprak analizleri Urfa'da yapılsın

Güngör: Toprak analizleri Urfa'da yapılsın

Şanlıurfa’ya gelen TMMOB Genel Başkanı Özden Güngör ile toplantı yapan Şanlıurfalı mühendisler, toprak analizlerinin il sınırları içindeki laboratuvarlarda yapılması için yasal bir düzenleme talebinde bulundu.

Giriş Tarihi: 24 Mayıs 2015 Pazar 09:48
Güngör: Toprak analizleri Urfa'da yapılsın

Şanlıurfa’ya gelen Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Ziraat Mühendisleri Odası (TMMOB) Genel Başkanı Özden Güngör, Şanlıurfalı mühendisler ile bir toplantı düzenledi. Toplantıda mühendisler, toprak analizlerinin il sınırları içindeki laboratuvarlarda yapılması için yasal bir düzenleme talebinde bulundu.

Şanlıurfa’daki birçok mühendisin katıldığı toplantı, TMMOB Şanlıurfa Şubesi toplantı salonunda yapıldı. Toplantıda mühendislerin sorunlarını dinleyen Güngör, sorunları tarım Bakanlığına iletileceğini belirtti.

Genel anlamda günlük analiz kotasının düşük olmasının sıkıntısını yaşadıklarını belirten mühendisler, en önemli sıkıntılarının ise Şanlıurfa’daki çiftçilerin toprak analizlerini Şanlıurfa dışındaki çevre illerde bulunan laboratuvarlarda yapması olduğunu söyledi. Mühendisler, yönetmelikle herkesin kendi ilinde toprak analizini yaptırmasını zorunlu hale getirilmesi talebinde bulundu.

Urfa gibi polikültür ziraat olan yerde çiftçi beklentisinin yüksek olduğunu söyleyen Güngör, sorunların çözülmesi için gereken çalışmayı yapacaklarını söyledi.

TMMOB Şanlıurfa Şubesi Başkanı Ali Rıza Öztürkmen ise tarım kenti olan Şanlıurfa’da yaklaşık olarak 25 tane toprak analiz laboratuvarının bulunduğunu belirterek toprak laboratuvarları mühendislerinin sıkıntılarını birebir iletme fırsatı bulmalarının iyi olduğunu söyledi.

Daha sonra sorulan sorulara cevap veren Güngör, mühendislerin kendi aralarında anlaşarak yapılmasını istedikleri düzenlemeleri bir mutabakat metni şeklinde çıkararak kendilerine göndermelerini istedi. (Mehmet Demir-İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Gap Zeytinciliğini Arap Emirliklerinde Tanıttılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com