Advert
Advert
Advert

Güngör Azim Tuna’ın veda ziyaretleri

Şanlıurfa valisi Güngör Azim Tuna’ın yayımlanan son kararnamede merkez valiliğine atanmasının ardından ilk veda ziyaretine Siverek’ten başlayan Vali Tuna ziyaret kapsamında Siverek ilçesinde çeşitli temaslarda bulundu.

Güngör  Azim Tuna’ın veda ziyaretleri
Güngör  Azim Tuna’ın veda ziyaretleri admin

Ziyaret kapsamında ilk olarak İlçe Kaymakamlığına geçerek burada Kaymakam Metin Demirel, Belediye Başkanı Resul Yılmaz, 107. Topçu alay komutanı Behiç Kunaç, Jandarma komutanı Hayati Yazıcı, Emniyet Müdürü Yener Gül, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yeşil ile kaymakamlık makamında bir süre görüştü.
      Daha sonra İlçe’nin Yenişehir Mahallesinde bulunan Eyüp Cenap Gülpınar Gençlik merkezine geçerek burada Şanlıurfa valiliğince düzenlenen Mehmet Akif Ersoy’un Çanakkale Şehitlerine şiirini ezberleme yarışmasında şiiri ezberleyen 510 öğrenciden hazır bulunan 110 öğrenciye çeyrek altın armağan etti.
     Burada vatan sevgisiyle ilgili öğrencilere öğütlerde bulunan Vali Tuna Siverek Belediyesini ziyaret ederek Başkan Resul Yılmaz’ı makamında ziyaret etti.

      Vali Tuna burada yaptığı açıklamada şunları kaydetti “Siverek kadim bir şehir, tarihiyle güzel insanlarıyla Şanlıurfa’mızın değerli büyük bir parçasıdır, değerli insanlar yetiştirmiş kadim bir ilçemizdir. Burada en önemli sermayemiz insan sermayesidir. Çocuklarımızı geleceğe daha iyi nasıl hazırlarız, nasıl yetiştiririz,  memlekete faydalı insanlar haline nasıl getiririz bunun için el birliğiyle bu güne kadar çalıştık. Temennimiz bundan sonrada Siverek’in maddi ve sosyal anlamda kalkınması için çalışmalara devam etmektir. Siverek gelecekte de hem bölgede, hem de ülkede adından söz ettirecek güzide bir ilçemiz, Belediye Başkanımız Resul Yılmaz şahsında tüm Siverek halkına sevgilerimizi saygılarımızı sunar Allah’a ısmarladık diyoruz” 
     Şanlıurfa valisinin Siverek ziyaretinde duyduğu memnuniyeti dile getiren Belediye Başkanı Resul Yılmaz yaptığı açıklamada şunları kaydetti “Veda ziyareti kapsamında Sayın Valimiz bizleri ziyaret ettiler. En zor günlerimizde hep bize öncülük ettiler maddi kalkınmanın yanında, manevi boyutuyla da Şanlıurfa’mıza ve Siverek’imize hizmet ettiler yaptığı hizmetler dolayısıyla Siverek halkı adına kendilerine şükranlarımızı arz ediyoruz” dedi.

Tuna’ın veda ziyaretleri Güngör Azim Tuna veda ziyareti
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret