Advert
Advert
Advert

Güneydoğu’da yüksek sıcaklık bekleniyor

Hava sıcaklığının, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Güneydoğu’da yüksek sıcaklık bekleniyor
Güneydoğu’da yüksek sıcaklık bekleniyor

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey ve zamanla iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Çankırı, Kastamonu, Samsun, Ordu, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın ve Erzurum'un kuzeydoğu ilçeleri ve Sinop'un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgârın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
BÖLGELERDE HAVA
Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde bölgenin kuzey ve batısında yer yer kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
Ege: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
İç Anadolu: Az bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Batı Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Samsun, Ordu ve Artvin çevrelerinin kısa süreli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzeydoğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde hava
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 20/30
Ankara: Parçalı bulutlu, kuzeydoğu çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı 15/29
İzmir: Az bulutlu ve açık 22/33
Adana: Parçalı bulutlu 23/31
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık – sıcak 21/41
Batman: Az bulutlu ve açık-sıcak 19/42
Van: Az bulutlu ve açık 14/30 (İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Engelli Gencin Yüzü, Şanlıurfa Büyükşehirle Güldü
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı
Karar resmi gazetede yayınlandı! Fakıbaba'nın yeni müsteşarı atandı