Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
http://www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem Güneydoğu’da yüksek sıcaklık bekleniyor

Güneydoğu’da yüksek sıcaklık bekleniyor

Hava sıcaklığının, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Giriş Tarihi: 7 Temmuz 2015 Salı 16:09
Güneydoğu’da yüksek sıcaklık bekleniyor

 

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan son değerlendirmelere göre; ülkenin kuzey ve zamanla iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları, Çankırı, Kastamonu, Samsun, Ordu, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Ankara'nın ve Erzurum'un kuzeydoğu ilçeleri ve Sinop'un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Hava sıcaklığında önemli bir değişikliğin olmayacağı, mevsim normalleri civarında, doğu bölgelerde mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.
Rüzgârın genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı ile Kıyı Ege'de yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
BÖLGELERDE HAVA
Marmara: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğle saatlerinde bölgenin kuzey ve batısında yer yer kuzey yönlerden kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
Ege: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kıyı Ege'de kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.
Akdeniz: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
İç Anadolu: Az bulutlu, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Çankırı çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Batı Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinde Kastamonu çevreleri ile Sinop'un iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Orta ve Doğu Karadeniz: Parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu Karadeniz kıyıları ile Samsun, Ordu ve Artvin çevrelerinin kısa süreli olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Kars ve Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzeydoğu ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
Güney Doğu Anadolu: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
Bazı illerde hava
İstanbul: Parçalı ve az bulutlu 20/30
Ankara: Parçalı bulutlu, kuzeydoğu çevreleri kısa süreli sağanak yağışlı 15/29
İzmir: Az bulutlu ve açık 22/33
Adana: Parçalı bulutlu 23/31
Diyarbakır: Az bulutlu ve açık – sıcak 21/41
Batman: Az bulutlu ve açık-sıcak 19/42
Van: Az bulutlu ve açık 14/30 (İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Arazi sorununu Ankara’ya taşıdılar

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com