Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu kuruluyor

Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu kuruluyor

13-14-15 Eylül tarihlerinde Bartın'da "Türkiye Gazeteciler Platformu" çatısı altında, 50'ye yakın Anadolu gazeteciler cemiyetleri başkan ve temsilcileri bir araya geldi.

Giriş Tarihi: 18 Eylül 2013 Çarşamba 10:11
Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu kuruluyor

Şanlıurfa'yı Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat'la birlikte temsil ettiğimiz Platforma, beş gazeteciler federasyonu, 44 gazeteci cemiyet başkanı, 6 basın meslek örgütü temsilcisi katıldı.

Toplantının ikinci günü Bartın Üniversitesi'nde düzenlenen toplantıda platformun kuracağı konfedarasyonlara ilgili çalışmalar ele alındı.


Türkiye Gazeteciler Platformu Genel Başkanı Nuri Kolaylı, çalışmalarla ilgili yaptığı konuşmada "Biliyorsunuz şu anda Türkiye'de 7 bölgede bölgesel federasyon örgütlenmesi yapıyoruz. Biz 7 bölgede de federasyonumuzu kurduktan sonra konfederasyon aşamasına geçeceğiz. Bugün bu konfederasyonun akıbetini paylaşacağız. Konfederasyonumuzu nasıl bir yapılanma içerisinde kuracağımızın temellerini Bartın'da atacağız. Bu açıdan Bartın toplantımız çok önemli. Şu anda bizimle birlikte Türkiye'de hareket eden 65 gazete cemiyeti var. 5 Bölgede federasyonlarımızı kurduk. Kalan 2 bölgede de federasyonları kuracak cemiyet başkanlarımız burada. Onlarla görüşüp en kısa zamanda oluşumu tamamlayacağız" dedi.


Kurulun 5 federasyonun temsilcileri de kuruluş ve çalışmalarıyla ilgili bilgi verdiler.
Şanlıurfa'yı temsilen platforma katılan Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı Veysel Polat da toplantıyla ilgili olarak "Bartın'daki toplantıda federasyon ve konfederasyon çalışmaları ele alındı. İlgili arkadaşlarla konu hakkında çeşitli görüşmeler yaptık. Güneydoğu'da federasyonu oluşturmak için daha önceden başlatılan çalışmaları değerlendirip, önümüzdeki en kısa zamanda sonuçlandırmak üzere arkadaşlarımızla görüş birliğine vardık. İnşallah en kısa zamanda federasyonumuzun oluşumunu gerçekleştireceğiz" dedi.

M. Talat AKAY

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com