Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu kuruldu

Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu kuruldu

Şanlıurfa, Mardin, Adıyaman, Batman, Siirt ve Kilis’te kurulu bulunan basın meslek örgütleri bir araya gelerek “Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu”nu kurdu.

Giriş Tarihi: 22 Kasım 2013 Cuma 21:20
Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu kuruldu

Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Derneği, Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti, Adıyaman Gazeteciler Derneği, Siirt Gazeteciler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Batman Çalışan Gazeteciler Derneği ve Kilis Gazeteciler Derneği’nin kurucu üye olarak yer aldığı Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu, Şanlıurfa Dernekler Müdürlüğüne teslim edilen evrakla resmen kuruldu.
Federasyonun kuruluşunu, üye cemiyet temsilcilerinin katılımıyla 20 Kasım’da Mardin’de düzenlenen toplantıda ilan eden Geçici Yönetim Kurulu Başkanı ve Şanlıurfa Gazeteciler Birliği başkanı Veysel Polat; “Federasyonumuz hayırlı olsun. Bölgemizdeki bütün illere, basın kuruluşlarına ve gazeteci arkadaşlarımıza hayırlar getirsin. Bütün Türkiye’ye selam olsun. Ordu’daki buluşmada kuruluşunu ilan ettiğimiz Türkiye Gazeteciler Konfedarasyonu’na bir halka daha eklemiş olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.
İnşallah en kısa süre içerisinde tüm illerimizin katılımıyla genel kurul toplantımızı gerçekleştirip Türkiye Gazeteciler Konfedarasyonu’na katılımı da gerçekleştireceğiz.
Mardin’deki buluşmamıza katılan Konfederasyon Genel Koordinatörümüz Sefa Özdemir başkanımıza, ev sahibimiz Mardin başkanı M.Nezir Güneş, Adıyaman başkanımız Zeki Dişkaya, Batman başkanımız Ercan Atay, Siirt başkanımız Atilla Durak, Diyarbakır başkanımız Mahmut İrtem ve Şırnak başkanımız Mesut Caner’in şahsında bütün delegelerimize ve ismi belirtilen illere ilaveten Gaziantep, Muş ve Van’dan da gelen bütün meslektaşlarımıza katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum. Federasyonumuz hayırlı olsun. Güneydoğu’dan bütün Türkiye’ye selam olsun” dedi.


Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyonu Geçici Yönetim Kurulu
Başkan: Veysel POLAT (Şanlıurfa Gazeteciler Birliği Başkanı)
Başkan Vekili: M.Talat AKAY (GAP Gazeteciler Birliği Başkan Vekili)
Başkan Yardımcısı: Zeki DİŞKAYA (Adıyaman Gazeteciler Derneği başkanı)
Başkan Yardımcısı: Ercan ATAY (Batman Çalışan Gazeteciler Derneği)
Genel Sekreter: Atilla DURAK (Siirt Gazeteciler Yard. ve Dayanışma Derneği başkanı)
Genel Sekreter Yard.: İbrahim GÜNEŞ (Kilis Gazeteciler Derneği Başkan Yardımcısı
Genel Sayman: Abdulkadir ÜRÜNDÜ ( Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkan Yardımcısı)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com