Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa Medya Güney TRTye pahalıya patladı

Güney TRTye pahalıya patladı

Giriş Tarihi: 11 Ekim 2010 Pazartesi 21:23
Güney TRTye pahalıya patladı

TRT ekranlarından CHPye Cesur Hırsızlar Partisi diye hakaret eden, Baykalı MİT ajanlığıyla suçlayan Tuncay Güneyin şovu TRTye 87 bin TLye patladı.

Ekranlarını sahte haham Tuncay Güneye açarak, eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykala ve CHPye hakaret edilmesine izin veren TRTye yargıdan rekor ceza geldi. TRT Genel Müdürlüğü, Güneyin hakaretleri yüzünden Baykala ve CHPye tam 82 bin 557 TL tazminat ödedi. Kurumun uğradığı zarar, mahkeme masrafıyla birlikte 87 bin TLye çıktı. TRT yasasına göre, kurum kasasından çıkan bu paranın başta yöneticilerden tahsil edilmesi gerekiyor. CHP Grup Başkanvekili Muharrem İnce, 82 bin 500 TLnin Genel Müdür İbrahim Şahin ve ekibinden tahsil edilmesini istedi.

Bir dönem Ergenekon davasıyla ilgili açıklamaları nedeniyle tartışma yaratan ardından bir anda kayıplara karışan Tuncay Güney, 14 Ocak 2009da TRTde yayımlanan Büyüteç programına katılmıştı. Programda CHPyi Cesur Hırsızlar Partisi diye niteleyen Güney, Baykalı da MİT ajanlığıyla suçlamıştı. Yayını yöneten İbrahim Gürkan Sarı da Güneyin iftiralarına müdahale etmemişti. CHP bunun üzerine yargıya başvurmuştu. Ankara Cumhuriyet Savcılığı kovuşturmaya yer olmadığına karar vermişti. Bunun üzerine yapılan itirazı inceleyen Sincan Ağır Ceza Mahkemesi, savcılığın kararını kaldırarak ceza davası açılmasını talep etmişti. CHP, ayrıca Ankara 13. Asliye Hukuk Mahkemesinde açtığı davada da söz konusu yayın nedeniyle TRT Genel Müdürlüğünden CHP ve Deniz Baykal için ayrı ayrı 100er bin TL tazminat talep etmişlerdi. Davayı görüşen mahkeme, TRT Genel Müdürlüğünün Deniz Baykala ve CHPye 10ar bin TL para cezası ödemesini karara bağlamıştı. Avukatlar tutarının az olduğu, TRT de kararın bozulması gerekçesiyle Yargıtaya başvurmuştu. TRTnin başvurusunu reddeden Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, TRTnin Baykala 10 bin TL ödemesine ilişkin mahkeme kararını uygun görürken, CHP için ödenecek rakamı 10 bin TLden 50 bin TLye çıkarmıştı. Yargıtayın bu kararın ardından avukatlar bu kez paranın tahsili için Ankara 29. İcra Dairesine başvurdu. Dairenin kararıyla birlikte TRT Genel Müdürlüğü CHPye ve Baykala yasal faiziyle birlikte 82 bin 557 TL tazminat ödemek zorunda kaldı. 4 bin 538 TLlik mahkeme masrafıyla TRTnin uğradığı zarar 87 bin 95 TLye ulaştı.

BU HABERCİLER TÜRKİYEYİ KUŞATTI
BU SİTE GERÇEKTEN BAĞIMLILIK YAPIYOR
BUGÜN VE HERGÜN DOYA DOYA SPOROKU
BU SORULARIN CEVABINI BİLİYOR MUSUNUZ? changeTarget(document.getElementById(news_content))
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

BYEGM 30’NCU YEREL MEDYA ÖZENDİRME YARIŞMASI DUYURUSU

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com