Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane

Ana Sayfa GAP Güneş enerjisinden elektrik üretimi projesi

Güneş enerjisinden elektrik üretimi projesi

Hasan Kalyoncu Üniversitesi merkez kampüsünde başlatılan "Güneş enerjisi ile elektrik üretimi projesi" hayata geçirildi.

Giriş Tarihi: 12 Eylül 2014 Cuma 10:08
Güneş enerjisinden elektrik üretimi projesi

 Hayata geçirilen projeyle Güneş enerjisi ile elektrik üretimi yapılacak. Hasan Kalyoncu Üniversitesi’nin bölgede Güneş panelleriyle elektrik üreten ilk üniversite olacağı belirtildi.

Güneş panelleriyle elektrik üreten bölgedeki ilk üniversite olduklarını vurgulayan Hasan Kalyoncu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tamer Yılmaz, Yenilenebilir enerjiyi kullanarak doğal ortama zarar vermeden, gelecek nesillere daha iyi bir dünya nasıl bırakılabilir düşüncesiyle hareket ettiklerini belirtti.

Projenin hareket amacını detaylandıran Yılmaz, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi binasına kurulan “Güneş Enerjisi ile Elektrik Üretimi Sistemi”ni önümüzdeki bir yıl içerisinde Hasan Kalyoncu Üniversitesi genelinde hayata geçirmeyi planladıklarını söyledi.

En son Teknoloji kullanarak hayata geçirilen “Güneş Paneli Projesi, tüm Sağlık Bilimleri Fakültesi binasının elektrik ihtiyacını karşılayacak bir biçimde tasarlanıp ve uygulamaya konulduğu belirtilirken, Gaziantep Hasan Kalyoncu Üniversitesi'nin bölgede bir ilk olarak hayata geçirdiği bu projenin bir diğer önemli misyonu da, bölgedeki diğer tüm üniversitelere örnek teşkil edeceği şeklinde açıklandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)


YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com