Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Tekno Bilim Güneş Enerjisinde bir ilk!

Güneş Enerjisinde bir ilk!

Harran Üniversitesi Güneş Enerjisinde İlk San-Tez Projesine Destek Aldı

Giriş Tarihi: 2 Aralık 2013 Pazartesi 22:03
Güneş Enerjisinde bir ilk!

Harran Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Fizik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç.Dr. Ferhat Aslan tarafından  “Optoelektronik uygulamalar için saydam iletken oksit kaplamalı cam altlık geliştirilmesi” başlıklı proje Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığından desteklenmeye değer bulundu.
Harran Üniversitesi Rektörü Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu danışmanlığında kabul edilen bu proje ile günümüz teknolojisinde hayatımızın bir parçası haline gelen televizyon ekranları, cep telefonları, laptoplar, tabletler, LED cihazlar ve güneş hücreleri için malzeme üretimi amaçlıyor.
Bilim Sanayi ve Teknoloji bakanlığı tarafından Rektör Mutlu’nun öncülüğünde kabul gören bu proje 24 ay süreli olup, 2013 yılı 1. dönem santez projesi olma özelliğini taşımaktadır.
T.C. Şişecam A.Ş de desteklediği proje hayatta geçtiğinde bu alanda birçok kolaylıklar sağlayacağı gibi dışa bağımlılığı azaltarak güneş enerjisinden faydalanabilme alanında diğer çalışmalara örnek teşkil edecek.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com