Advert
Advert
Advert

GÜNDER temsilcileri Urfalı öğrencilerle buluştu

GÜNDER temsilcileri Urfalı öğrencilerle buluştu
GÜNDER temsilcileri Urfalı öğrencilerle buluştu

Güneydoğu Özel Eğitim Kurumları Derneği – GÜNDER ve proje ortaklarıAnkara Üniversitesi Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi, Zihinsel Engellilere Destek Derneği tarafından; Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinde uygulanan Sabancı Vakfı Toplumsal gelişme hibe programı 2010 çerçevesinde desteklenen, Erken Çocukluk Özel Eğitim Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması – EÇEY Projesi Etki Değerlendirme semineri Şair Nabi kültür merkezinde gerçekleştirildi.

 

Erken Çocukluk Özel Eğitim Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması – EÇEY Projesi, Toplumsal Katılım, Toplumsal Adalet ve Ekonomik Katılım alanlarında; kadın, genç ve engellileri hedeflemiştir. 194.000 TL bütçeli, 18 aylık proje çalışmasının son aşaması olan etki değerlendirme seminerinde GÜNDER temsilcileri Şanlıurfalılarla bir araya geldiler. Şair Nabi Kültür merkezinde bir konferans veren GÜNDER temsilcileri adına konuşma yapan GÜNDER Genel Başkanı Yener Dogruer; “Erken Çocukluk Özel Eğitim hizmetlerinin yaygınlaştırılması – EÇEY Projesi, 2010 nisan ayında planlama çalışmaları ile birlikte başlatılmış ve hemen sonrasında projeye özel web sitesi hazırlanmıştır. Proje çalışmaları kapsamında şu ana kadar 29.000 kişi web sitemizi ziyaret etmiştir” dedi.

 

 Dogruer ayrıca şunları kaydetti; “Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinde erken çocukluk özel eğitimi alanında faaliyet gösteren tüm resmi ve özel kurum ve kuruluşlar ziyaret edilerek farkındalık çalışmaları gerçekleştirilmiştir.Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinde Erken Çocuk Özel Eğitimi konusunda farkındalık ve bilinçlendirme seminerleri gerçekleştirilmiştir.Proje farkındalık seminerlerine Gaziantep’te 230, Şanlıurfa’da 259 ve Mardin’de 157 kişi katılımda bulunmuştur” dedi.

 

Dogruer; “Proje kursiyeri olmak için Gaziantep’te 170, Şanlıurfa’da 260 ve Mardin’de 31 kişi müracaat etmiştir. Kursiyer başvurularının tamamlanmasından sonra tüm kursiyerler mülakata davet edilmiş ve yapılan değerlendirmelere bağlı olarak 119 kursiyer belirlenmiştir.Gaziantep, Şanlıurfa ve Mardin illerinde Kız Meslek Liselerinin ilgili alanlarından mezun istihdam edilemeyen Web sayfası aracılığı ile kursiyerlik başvuruları kabul edilen 119 kursiyer Küçük Adımlar Erken Çocukluk Özel Eğitim Programına alınmış ve sonrasındaeğitim alan kursiyerlerlefocus grup çalışmaları yapılmıştır” dedi.

 

Eğitim alan kursiyerlerin “Erken Çocukluk Özel Eğitimi” alanında istihdam edilmesi çalışmaları sürdürüldüğünü belirten Dogruer; “Bugün itibarı ile toplam 39 kursiyerin alanda istihdamı sağlanmıştır.Erken Çocukluk Özel Eğitiminin yaygınlaştırılması için, Küçük Adımlar Erken Çocukluk Özel Eğitim Programı ve dengi programların ilgili eğitim programlarında yer almasına katkı sunacak çalışmalar, EÇEY Projesi çıktıları ilgili Bakanlıklarla paylaşılarak yürütülecektir” dedi.

 

 Dogruer son olarak şunları söyledi; “Sabancı Vakfı toplumsal gelişme hibe programı 2010 çerçevesinde desteklenen Erken Çocukluk Özel Eğitim Hizmetlerinin Yaygınlaştırılması – EÇEY Projesine katkı sunan Sabancı Vakfı yöneticilerine, Ankara Üniversitesi Özel Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi öğretim üyelerine, Zihinsel Engellilere Destek Derneği yöneticilerine ve bizleri kırmayarak programımıza teşrif eden değerli katılımcılara teşekkür ederim” dedi. Programda ayrıca Sabancı Vakfı Temsilcisi Hanzade Germiyanoğlu,Şanlıurfa Belediye Başkan Yardımcısı Fevzi Yücetepe ile Prof.Dr.Bülbin Sucuoğlu birer konuşma yaptılar. Şanlıurfa eğitim dünyasından ŞUTSO Eğitim Komisyonu Başkanı Zeki Kurt ve eğitim dünyasından çok sayıda eğitimci programa katıldı. Murat Çiftçi / Gapgundemi

 

VİDEO


GÜNDER GAPGundemi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
Vali Erin’nin Öğretmen Günü Mesajı: Emeğinin Karşılığı Ödenemeyecek Sanatkârdır
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret