Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gündeme getirdik, Bakan Çelik el koydu

Gündeme getirdik, Bakan Çelik el koydu

Giriş Tarihi: 3 Ağustos 2011 Çarşamba 11:21
Gündeme getirdik, Bakan Çelik el koydu

Gündeme getirdiğimiz Viranşehirli minik Ebubekir’e Bakan Çelik’ten yardım eli. Gözleri % 85 görmeyen 3 yaşındaki Viranşehirli minik Ebubekir’e Bakan Faruk Çelik el uzattı.

 

3 yaşında ki Ebubekir % 85 görme özürlü raporu olmasına rağmen devletin imkânlarından faydalanamaması yetkilileri harekete geçirdi. Geçen gün gündeme getirdiğimiz 3 yaşında ki Ebubekirin dramına Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik el koydu.

 

Önceki gün Viranşehir AK Parti ilçe başkanı Celalettin Sayan’ı arayan Bakan Çelik; “aileye gerekli yardımın yapılmasını” talimat verdi.

 

Bunun üzerine acılı aileyi ziyaret eden AK Parti ilçe başkanı Celalettin Sayan; “Bakanımız Faruk Çelik medyadan Karatepe ailesinin içler acısı sıkıntısını öğrenmiş oldu ve bizleri arayarak bilgilendirdi. Konuyla ilgili ne yapılması gerekiyorsa bizleri görevlendirdi. Ebubekir adındaki küçük çocuğun gözleri problemli % 85 raporu olmasına rağmen bir hatadan dolayı hak ettiği hükümetimizin kendilerine vermiş olduğu bazı imkanlardan faydalanamıyordu. İnşallah bizde bakanımızda takipçisi olacağız. Yarın itibariyle inşallah bu problem giderilmiş olacak.

 

Şanlıurfa Sosyal Hizmetler Müdürlüğüne sorunu ilettik. Olumlu yönde görüş bildirdiler hem hükümetimizin engellilere yönelik verdiği maaştan faydalanacaklar hem de Kaymakamlığımıza bağlı Sosyal Yardımlaşmadan gerekli ihtiyaçları karşılanacak. Bugüne kadar haberdar değildik, bugün haberdar olduk inşallah bundan sonra bu ve buna benzer vatandaşlarımızın yardımına koşacağız devlet ile millet arasında köprü vazifesi göreceğiz’’dedi.

 

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’in ilgisinden dolayı çok sevindiğini belirten baba Mehmet Karatepe; “Sayın bakanımız sorunumuza el atıp çözdüğü için çok teşekkür ediyoruz. AK Parti İlçe Başkanı Celalettin Sayan’a da ilgisinden dolayı teşekkür ediyoruz. Mağdur durumdaydık, mübarek Ramazan ayında sorunumuzu çözdükleri için daha da sevindik. Hepsinden Allah razı olsun” dedi.

bizimgazete63.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan MYO’da Eğitim ve Motivasyon Konulu Konferans

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com