Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Sağlık Gündemden Hiç Düşmeyen Balıklıgöl Devlet Hastanesi...

Gündemden Hiç Düşmeyen Balıklıgöl Devlet Hastanesi...

Dün Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesindeki eksikliklerini size sunduk. Bugün de Şanlıurfa SSK Hastanesi olarak bilinen Balıklıgöl Devlet Hastanesi ile ilgili eksiklikleri masaya yatırıyoruz.

Giriş Tarihi: 9 Şubat 2012 Perşembe 07:32
Gündemden Hiç Düşmeyen Balıklıgöl Devlet Hastanesi...


Sağlık alanında neredeyse tüm hastaneler problemli. Tabi, bu problemler yetersiz tedavi olarak tüm memlekete yansıyor.

Bugün ise görüntüleme cihaz alımı için 5 defa ihale yapan, 1 yılda 6 kez inşaat ihalesi yapan, fizik tedavi için gelen hastalara ancak randevu cevap verebilen, yakın zamanda Başhekim problemi konusunda çok sıkıntı çeken Şanlıurfa Balıklıgöl (Eski SSK) Devlet Hastanesindeki eksiklikleri başlıklar halinde sizlere sunuyoruz.

Öncelikle hastanemizin fiziki yapısı konusunda biraz bilgi verelim. Hastane, 19.671 m2 alana kurulmuş. 12.000 m2 kapalı alanda 208 yatakla hizmet veriyor. Kısa süre önce çocuk hastanesindeki yatak yetersizliği nedeni ile çocuklara yönelik tedavi ve yatak hizmeti de veren hastanemiz Erişkin ve yeni doğan olmak üzere 25 yoğun bakım yatak sayısına sahip.
İşte hastanedeki diğer yetersizlikler:
-Balıklıgöl Devlet Hastanesinin fiziksel mekânı yetersiz. Hasta odalarında refakatçi koltukları ve boya badana eksikliği var.
-yeni açılan çocuk bölümünde yatak sayısı yetersiz. Hastanede bazı branşlarda Personel Dağıtım cetveli (PDC) yetersizliği sonucu bazı branşlarda uzman yetersizliği var.
-Hizmet Alımlarında verimlilik düşük (EEG ve EMG gibi)
-Acil Servis acil konseptine uygun dizayn edilmemiş.
-Balıklıgöl Devlet Hastanesi Ameliyathanedeki modernizasyon çalışmaları ve evde sağlık hizmetleri çalışmaları takdir gören çalışmalar olarak kaydedilmiş.
YARIN DA ŞANLIURFA KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM HASTANESİNİ MASAYA YATIRIYORUZ.
Haber: Mehmet Guli Aslan/ www.balikligol.com
konu il ilgili önceki haberler
‘Sağlık’sız olan Şanlıurfa’nın “Sağlık” dosyasını açıyoruz…

‘Sağlık’sız Şanlıurfa da sıra Eğitim ve Araştırma Hastanesinde
YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com