Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Günay; Hedef turizmde büyümek

Günay; Hedef turizmde büyümek

Giriş Tarihi: 5 Mart 2011 Cumartesi 11:24
Günay; Hedef turizmde büyümek

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Ortadoğu'daki çalkantıların Türk turizmini etkilemeyeceğini söyledi. Günay, "Rakibimiz, Afrika’nın kuzeyindeki ülkeler değil. İspanya ve İtalya ile yarışıyoruz” dedi.

 

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay sektör ve bakanlık temsilcilerinin katılımıyla İzmir'deki Balçova termal tesislerinde düzenlenen turizm çalıştayı'na katıldı.  Ülkeye gelen turist sayısının 2009 yılından itibaren arttığı, 2011 Ocak ayında, bir önceki yılın aynı dönemine göre turist sayısında yüzde 20 artış olduğu vurgulandı.

 

Almanya ve Rusya’daki turizm fuarlarına katılacaklarını, amaçlarının Türkiye’nin marka değerini yukarıya çekmek olduğunu ifade eden Günay, "Dünyanın en nitelikli 100 turizm işletmesinin en az 20'si Türkiye’de ama biz daha yukarılara çıkmasını ve süreklilik kazanmasını istiyoruz” dedi.

 

Kültür ve turizm bakanı, Türkiye’ye gelen turist sayısı artarken turizmden elde edilen gelirin de arttığının altını çizdi. Ören yerlerine ve arkeolojiye sahip çıktıklarını da belirterek, 2002 yılında 50 kadar kazı yapılırken 2010 sonunda 111'e yükseldiğini hatırlattı.

 

 Bakan Günay, Ortadoğu’daki çalkantıların Türk turizmini etkilemeyeceğini söyledi. Günay, “Rakibimiz, Afrika'nın kuzeyindeki ülkeler değil. İspanya ve İtalya ile yarışıyoruz” dedi. Kanalurfa.com

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com