Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Gündem "Gün birlik olma günüdür"

"Gün birlik olma günüdür"

Gaziantep'teki STK'lar son günlerde artan şiddet olaylarıyla ilgili bir araya gelerek, "Gün birlik günüdür" başlıklı ortak bir bildiri yayımladı.

Giriş Tarihi: 11 Eylül 2015 Cuma 21:26

Gaziantep’teki sanayi ve ticaret odaları, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili yayımladıkları ortak bildiride, provokasyonlara gelinmemesi ve sağduyu çağrısında bulundular.

Son günlerde bölgede artan şiddet olayları ile birlikte batıda Kürtlere yönelik gerçekleştirilen provokatif olaylara tepki gösteren Gaziantepli STK’lar,  ‘Gün birlik günüdür’ başlıklı ortak bir açıklama yayımladılar.

Yayımlanan bildiriye; Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Nizip Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası, Nizip Organize Sanayi Bölgesi, İslahiye Ticaret Odası, İslahiye Organize Sanayi Bölgesi, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu destek verdi.

Sağduyu çağrısının yapıldığı bildiride, “Milletçe dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, tahriklere kapılmadan, sağduyulu hareket etmeliyiz. Hiçbir şekilde fitneye, fesada, tahrikçilere, provokatörlere geçit vermemeliyiz.” ifadelerine yer verildi.

Gün kardeşliğe sahip çıkma, birbirimize kenetlenme, birlik ve dirlik içerisinde olma günüdür denilen bildiride, “Bu topraklar kardeşlik mayasının güçlü olduğu topraklardır. Milletçe, bizi biz yapan değerlerimizin etrafında tek vücut birleştiğimiz müddetçe hiçbir güç birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu bozamayacaktır. Binlerce yıldır medeniyetlere beşiklik eden Gaziantepliler olarak, kardeşliğin, barışın ve hoşgörünün sembolü olmayı sürdüreceğiz.” denildi.

(İLKHA)

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Hilvan'da, Kırsal Mahallelerin Sorunları Masaya Yatırıldı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com