Advert
Advert
Advert

"Gün birlik olma günüdür"

Gaziantep'teki STK'lar son günlerde artan şiddet olaylarıyla ilgili bir araya gelerek, "Gün birlik günüdür" başlıklı ortak bir bildiri yayımladı.

Gaziantep’teki sanayi ve ticaret odaları, son günlerde yaşanan olaylarla ilgili yayımladıkları ortak bildiride, provokasyonlara gelinmemesi ve sağduyu çağrısında bulundular.

Son günlerde bölgede artan şiddet olayları ile birlikte batıda Kürtlere yönelik gerçekleştirilen provokatif olaylara tepki gösteren Gaziantepli STK’lar,  ‘Gün birlik günüdür’ başlıklı ortak bir açıklama yayımladılar.

Yayımlanan bildiriye; Gaziantep Sanayi Odası, Gaziantep Ticaret Odası, Gaziantep Ticaret Borsası, Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi, Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri, Gaziantep Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği, Nizip Ticaret Odası, Nizip Ticaret Borsası, Nizip Organize Sanayi Bölgesi, İslahiye Ticaret Odası, İslahiye Organize Sanayi Bölgesi, TOBB Gaziantep Genç Girişimciler Kurulu ve TOBB Gaziantep Kadın Girişimciler Kurulu destek verdi.

Sağduyu çağrısının yapıldığı bildiride, “Milletçe dikkat etmemiz gereken en önemli nokta, tahriklere kapılmadan, sağduyulu hareket etmeliyiz. Hiçbir şekilde fitneye, fesada, tahrikçilere, provokatörlere geçit vermemeliyiz.” ifadelerine yer verildi.

Gün kardeşliğe sahip çıkma, birbirimize kenetlenme, birlik ve dirlik içerisinde olma günüdür denilen bildiride, “Bu topraklar kardeşlik mayasının güçlü olduğu topraklardır. Milletçe, bizi biz yapan değerlerimizin etrafında tek vücut birleştiğimiz müddetçe hiçbir güç birliğimizi, dirliğimizi, huzurumuzu bozamayacaktır. Binlerce yıldır medeniyetlere beşiklik eden Gaziantepliler olarak, kardeşliğin, barışın ve hoşgörünün sembolü olmayı sürdüreceğiz.” denildi.

(İLKHA)

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Flaş gelişme! Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlattı
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü
Şanlıurfa’da Feci Olay: 3 çocuk boğularak öldü