Advert
Advert
Advert

Gümrük Han'da kesilen ağaçlara tepkiler devam ediyor

Urfa Ekoloji Meclisi Derneği, Şanlıurfa’nın Eyyübiye ilçesindeki tarihi Gümrük Hanı’nda bulunan asırlık çınar ağaçları, tehlike arz ettiği gerekçesiyle kesilmesini eleştiren bir basın açıklaması yaptı

Gümrük Han'da kesilen ağaçlara tepkiler devam ediyor
Gümrük Han'da kesilen ağaçlara tepkiler devam ediyorGeçtiğimiz günlerde merkez Eyyübiye ilçesinde bulunan, tarihi Gümrük Hanı’nın içerisinde bulunan, 200 yıldan fazla bir geçmiş sahip 3 çınar ağacı, Vakıflar Bölge Müdürlüğünün onayı ile Eyyübiye belediyesi tarafından tehlike arz ettiği gerekçesiyle kökünden kesildi.

Kimileri ağaçların kesilmesine tepki gösterirken kimileri ise ağaçların herhangi bir can ve mal kaybına neden olmadan kesilmesine destek verdi.

Ağaçların kesilmesine tepki gösteren Urfa Ekoloji Meclisi Derneği ise bir basın açıklaması yaptı. Gümrük Hanı’nda yapılan basın açıklamasının sonunda vatandaşlar, dernek üye ve yetkililerine tepki gösterdi. Kesilen ağaçların yıllardır bakımsız olduğunu bu yüzden çürüdüğünü söyleyen vatandaşlar, Ağaçların halkın üzerine düşme ihtimalinin çok yüksek olduğunu, bu nedenle kesilmelerinin kendilerini sevindirdiğini belirttiler.

Çevre esnaftan biri ise gruba tepkisini şöyle dile getirdi: “Burada ki insanların canı mı önemli yoksa o ağaçların mı, bunu soran oldu mu? O ağaçların içi çürümüş. Bu ağaç kırılıp birilerinin üzerine düşebilir ve insanlar da ölebilirdi.”  (Mustafa Gül- İLKHA)

Urfa Ekoloji Meclisi Derneği Urfa Ekoloji Meclisi Derneği Eyyübiye ilçesinde bulunan tarihi Gümrük Hanı içerisinde bulunan 200 yıl çınar ağacı Vakıflar Bölge Müdürlüğü Eyyübiye belediyesi
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
TİKAD Konsey Başkanı Sabancı’dan Büyükşehir’e Ziyaret
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır
Vali Erin: Çocuk işçiliği hukuka ve insan haklarına aykırıdır