Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Eğitim Gülpınar Üniversite Öğrencilerine Ders Verdi

Gülpınar Üniversite Öğrencilerine Ders Verdi

Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar Harran Üniversitesi öğrencileriyle buluşarak onlarla çeşitli konularda deneyimlerini paylaştı.

Giriş Tarihi: 26 Şubat 2013 Salı 14:03
Gülpınar Üniversite Öğrencilerine Ders Verdi


Harran Üniversitesi öğrencilerinin organize ettiği ve Türkiye genelinde tüm üniversite öğrencilerinin katıldığı ‘Geleceğin Lideri’ projesi kapsamında Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar Harran Üniversitesi öğrencileriyle buluşarak İlahiyat Fakültesi Amfi’sinde çeşitli bilgi ve deneyimlerini paylaştığı bir ders sunumu yaptı. Harran Üniversitesi’ni temsilen yaklaşık 35 öğrencinin katıldığı ders yaklaşık bir saat sürdü.
Ders sonrası Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Halil Mutlu tarafından kabul edilen Gülpınar, daha sonra Üniversitenin Osmanbey Kampüsünde yapılan çalışmaları izleyerek Rektör Mutlu’dan Üniversitenin gelinen noktası hakkında bilgiler aldı.
Gülpınar daha sonra basına yaptığı açıklamada: “Harran Üniversitesi’nde olmaktan oldukça mutluyum, gençlerin bu ders projesi de takdire şayandır. Sayın Rektörümüzle yerleşkeyi dolaşırken duygulanmamak elde değil, Üniversitenin geldiği nokta ortadadır. Güzelliğinin yanında adeta bir yapılan çalışmalar bir şantiye ortamıdır. Bu noktada sayın Rektörüm İbrahim Halil Mutlu ve ekibini tebrik ediyorum ve her zaman üniversitenin yanında olduğumuzu ifade etmek istiyorum.
Sorulan bir soru üzerine Hilvan’da geçtiğimiz haftalarda temeli atılan Hilvan Meslek yüksekokulunun bir benzerinin Siverek ilçesine yapılması noktasında Siverekli iş adamlarına seslenerek Siverek için ve Üniversite için yardımlarını beklediklerini ifade etti.
Kasım Gülpınar konuşmalarında Harran Üniversitesi’nin ulaşım problemine de dikkat çekerek ulaşımın tek çözümünün raylı sistemin getirilmesi olduğunu, bunun için de yerel yönetimlerin desteğiyle hep birlikte bu işin çözüme kavuşturulması gerektiğini, yanı sıra belediyenin Mardin istikametini şartlara uygun olarak imar edilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyerek bunun da üniversite için gerekli olduğunu ifade etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com