Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Siyaset Güllüoğlu; Urfa'nın imarı için çalışıyorum

Güllüoğlu; Urfa'nın imarı için çalışıyorum

Her dönem Şanlıurfa Belediye Başkan vekili olmayı başaran Başkan Vekili İbrahim Güllüoğlu konuştu.

Giriş Tarihi: 31 Ocak 2013 Perşembe 13:47
Güllüoğlu; Urfa'nın imarı için çalışıyorum

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili İbrahim Güllüoğlu: "20 yıllık belediyecilik tecrübemi kentin imarı için kullanıyorum" dedi.

Şu ana kadar, bir çok belediye başkanı ile çalıştığını ifade eden Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, 20 yıllık belediyecilik tecrübesini kentin yeniden imarı için kullandığını söyledi.

ŞUGİAD Yönetim Kurulu ve üyeleriyle dernek binasında biraraya gelen Güllüoğlu, belediye olarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

ŞUGİAD denildiğinde; genç, dinamik işadamlarının oluşturduğu, manevi değerlere önem veren bir STK olarak görüldüğünün altını çizen Başkan Yardımcısı Güllüoğlu, Urfa’da yönetici olmanın hem zor hem de çok kolay olduğunu söyledi. Belediye olarak yaptıkları her çalışmayı, STK temsilcileri, meclis üyeleri ve bu işe vakıf insanlarla tartıştıklarını da söyleyen Güllüoğlu, “Bu işleri yaparken hatalarımız da oldu ama kasıt yok.” dedi.

Kentteki çarpık yapılaşmanın önüne geçmek için yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgiler veren Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu, “Urfa’nın bazı semtlerini yeniden imara açtık. Eski banaları mülk sahiplerinin rızasını alarak yıkıp bir kısmını yeşil alana çevirdik. Yeni arsalar üreterek alt yapı çalışmalarını yaptık. TOKİ ile ortak projeler hazırlayarak yeni konutlar üretilmesini sağladık.” diye konuştu.

‘DERNEKÇİLİK, SORUNLARIN ÇÖZÜM NOKTASIDIR’

Her hafta toplanarak Urfa’da ve bölgede neler yapılıyor, neler yapılabiliri konuştuklarını söyleyen ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu da, dernekciliği sorunların çözüm noktası olarak gördüklerini ifade etti.

Urfa’da çok güzel çalışmaların yapıldığının altını çizen Başkan Öksüzoğlu, dışarıdan gelenlerin bunu daha kolay fark ettiğini dile getirdi. Gerek hükümet bazında gerekse toplum bazında Urfa’ya bakış açısının her geçen gün değiştiğini belirten Öksüzoğlu, kentin hak ettiği yere adım adım ilerlediğini söyledi. Yıllardan beri ‘ne olacak bu memleketin hali?’ diye söylenip daha sonra kentimize gelen işadamlarına çiğ köfte yedirip, sıra gecesi düzenleyip sonrasında evlerinin yolunu tuttuklarını ifade ederek öz eleştiride de bulunan Başkan Öksüzoğlu, “Şimdi ise, dernek olarak bırakın elimizi, gövdemizi taşın altına koyuyoruz. STK olarak işin içinde bulunmaya gayret gösteriyoruz. Bahane aramıyoruz. Güzel çalışmaları da bazen onore etmek gerekiyor. Kentimiz için yapılan başarılı çalışmaları takdirle takip ediyoruz.” diye konuştu.

Daha sonra, günün anısına Başkan Yardımcısı İbrahim Güllüoğlu’na, ŞUGİAD Başkanı Mehmet Öksüzoğlu plaket takdim etti.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Ak Partili Gençlerden Vali Tuna’ya Ziyaret

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com