Şanlıurfa özel şanmed hastanesi, şanmed hastane
www.metrolife.com.tr/

Ana Sayfa Kültür Sanat Güllüce, Şehir Kimliği Çalıştayına katıldı

Güllüce, Şehir Kimliği Çalıştayına katıldı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği Şehir Kimliği Çalıştayına Çevre ve Şehircilik Bakan İdris Güllüce ile Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç katıldı.

Giriş Tarihi: 16 Ocak 2015 Cuma 11:14
Güllüce, Şehir Kimliği Çalıştayına katıldı

    Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Bakan Güllüce, Çalıştayın düzenlenmesinde Büyükşehir Belediye Başkanı Celalettin Güvenç’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederek, çalıştayın Şanlıurfa’da gerçekleştirmesinin anlamına büyük olduğunu kaydetti.

BAKAN GÜLLÜCE, ŞANLIURFA’YI DÜNYANIN TANIMASI GEREKİYOR

 Şehir kimliğini nasıl canlandırılması ve Şanlıurfa için neler yapabilirin çalışmasını başlattıklarını ifade eden Bakan Güllüce, “Şanlıurfa’nın kimliği Hz. İbrahim peygamberden bu yana belli ama bu kimliği hem Dünya, Türkiye ve birçok yerde çıkartmak için çalışmak gerekiyor. Küllenmiş olan bazı bilgiler ve değerler var ise bunları da ortaya çıkarmaya çalışıyoruz” dedi.

“Şanlıurfa’da doğup büyümek çok büyük bir kısmet” diyen Güllüce, “Urfalı olmak Hz. İbrahim’e layık olmayı gerektiriyor. Türkiye’de son 300 yıldır öz kimliğinden ve etnik kökeninden kaçan bir gençlik var. Bu dil, din ve inanç için geçerli bir durum. Son yıllarda bu algıyı değiştirdik. Allah bizi bilmediklerini öğrenen, bildiklerini de paylaşanlardan eylesin” şeklinde konuştu.

BAŞKAN GÜVENÇ, MART AYINDA ŞANLIURFA’NIN TARİHİNİ VE GELECEĞİNİ KONUŞACAĞIZ

Şanlıurfa’nın şehir kimliği üzerine ne yapılması gerekiyorsa yapmaya hazır olduklarını ifade eden Başkan Güvenç, “ Mart ayında da Yazarlar birliği ile Şehir tarihçilerini Şanlıurfa’da buluşturacağız. Tarih yönden Urfalı ve farklı illerden gelen uzmanlarla Şanlıurfa’nın tarihi ve geleceğini konuşacağız. Bu toplantılar Türkiye’deki gelişim ve değişimi göstermektedir” dedi.

Şanlıurfa’nın tarihi ve kültürüyle her yerinin hazine olduğunu vurgulayan Başkan Güvenç, “Göbeklitepe’si, Şuayip Şehri, Konakları, Camileri ve çok çeşitli varlığı ile tarihi konuda söylenecek çok şey var. Yapılacak çok şey var. Bu şehre herkes sahip çıkıp el vermeli herkesin fedakarlık göstermesi lazım. Herkesin taşın altına ellerini sokması lazım. Hiçbir Belediye Başkanın, Devlet Reisinin ellerinde sonsuz kullandığı bir kaynak yoktur. Maharet ellerindeki ile en iyisini üretmek. Bunun içinde toplumsal destek, toplumsal şuur ve toplumsal bilinç üst düzeye çıkarılmalıdır. İnşallah bu toplantı ve bu çalıştay bunlara ışık tutar. Bakanlığımızın davet edeceği üst düzey Akedemisyenler ve konun uzmanları bizlere yardımcı olacaktır. Urfa’nın heryeri bir hazinedir, yeterki el atalım, yeter ki müdahale edelim. Tüm konuklarımıza teşrifleri için çok teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Bakan Güllüce, AK Parti İstanbul İl Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen ‘Üşüyorum, Yardım Edin’ kampanyası kapsamında Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesinin Lojistik Merkezine geçerek, incelemelerde bulunmak üzere çalıştaydan ayrıldı.

YORUMLAR
Henüz kimse yorum yapmamış, ilk yorum yapan siz olun.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
Şanlıurfa organize sanayi müdürlüğü, yatırım için herşey hazır
Bu habere de bakabilirsiniz

Şanlıurfa Valiliği derneklerle toplantı yaptı

Kurumsal

İçerik

Gündem

Siyaset

Teknoloji

Yukarı Çık
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, hiçbir şekilde basılı ya da elektronik bir ortamda (CD, Internet vs.) kaynak gösterilse bile izin alınmadan kullanılamaz. © Copyright 2015 Balikligol.com